Turcijā dzīvojošā latviete atklāj, ka zemestrīcē daudziem dzīvību izglābis ledusskapis - un foto to apliecina!
Turcijā regulāri notiek zemestrīces, tāpēc jau skolā bērniem māca, kā rīkoties šādā situācijā. Piemēram, visdrošākā vieta zemestrīces laikā ir pie ledusskapja. Šādas mācības daudziem izglāba dzīvību nesenās traģiskās zemestrīces laikā. Tomēr izglābto skaits ir tik un tā — "piliens jūrā" salīdzinājumā ar tiem, kas palikuši zem gruvešiem, pastāstīja Karīna Volodina, kas pirms gada no Latvijas pārcēlās uz Turciju.
Karīna Volodina ar vīru un bērniem uz Turciju no Latvijas pārcēlās pirms gada. Tā sakrita, ka zemestrīces laikā viņi atradās dzimtenē, tāpēc par traģēdiju uzzināja no sociālajiem tīkliem, raksta "Rus.lsm.lv".
Lai gan Kemera, kur dzīvo Karīnas ģimene, atrodas pietiekami tālu no zemestrīces epicentra, pēc paziņu teiktā, pat tur drebējušas lustras. "Cilvēkiem, protams, ir bailes, panika. Man daudzi paziņas vienkārši paņēma biļeti un aizlidoja no Antālijas, jo ir bail, bail par bērniem. Neviens nezināja, kur tālāk būs nākamie grūdieni," skaidroja Karīna.
Viena no viņas paziņām atradās Malatjā - vienā no cietušajiem Turcijas reģioniem. Pirmo laiku, kamēr pazuda sakari, viņa aktīvi stāstīja par sociālajos tīklos notiekošo. Pēc viņas teiktā, pateicoties tam, ka Turcija ir ļoti ticīga valsts, daudziem izdevies izglābties. "Pirmais sauciens uz salāhu notiek pulksten 5 no rīta. Tāpēc 4 no rīta visas mājas vīrieši pieceļas un dodas lūgties. Tāpēc viņi ar ģimeni šajā laikā pamodās. Un daudzas ģimenes tā pamodās, lai 4 no rīta vīrieti pavadītu uz mošeju. Sanāca tā, ka sākās zemestrīce un visa viņas māja izgāja uz ielas," stāstīja Karīna.
Pēc dažām dienām paziņai atkal bija sakari. Karīna uzzināja, ka viņa nav tikusi uz laukiem pie radiem. Taču izrādījās, ka viņu māja ir sagrauta. Pie sevis mājās Karīnas draudzene netika, jo ēkā bija izveidojusies plaisa.
Varas iestādes nelaiž nevienu iekšā ēkās, jo tas nav droši, tomēr tās nevar kontrolēt visas apdzīvotās vietas. "Ja tas ir ciemats, kur mežā ir viena māja, viņi to nevar kontrolēt. Un viņa pasaka, ka kaimiņiem laukos, kur māja vispār sabrukusi, viņi joprojām tur dzīvo, jo viņiem vienkārši nav, kur iet," skaidro Karīna.
Pēc viņas teiktā, Turcijas dienvidaustrumi, kas nonākuši zemestrīces epicentrā, ir ļoti biezi apdzīvoti, tāpēc tie, kurus izdevies glābt, ir tikai "piliens jūrā" salīdzinājumā ar tiem, kas palikuši zem gruvešiem. "Tur zem gruvešiem vēl, man liekas, ir kādi 70 procenti," pieļāva Karīna.
Viņa atzina, ka šāda mēroga traģēdija kļuvusi par šoku, lai gan Turcijā regulāri notiek zemestrīces. Skolās pat notiek speciālas mācību stundas, kurās bērniem stāsta, kur labāk slēpties kataklizmas laikā. "Arī tagad visos sociālajos tīklos ir pierādīts, ka drošākā vieta zemestrīces laikā ir ledusskapis. Sanāk, ka betona plāksne krīt virsū šim ledusskapim, un tas to notur. Zemestrīces gadījumā iesaka iet ledusskapja virzienā," stāstīja Karīna.
Pēc viņas teiktā, pateicoties šādām mācībām, daudziem cilvēkiem izdevies izglābties. "Man draudzenei bērns uz turku skolu iet. Viņš, bērns, otrklasnieks, viņai pats paskaidroja, kur ir droši un kur ne. Bērns iedeva mammai instruktāžu. (..) Viņš parādīja viņai vietu pie dīvāna, parādīja vietu zem galda, un aiz ledusskapja."
Karīna un viņas ģimene drīzumā plāno atgriezties Turcijā. Sieviete gatavojas palīdzēt cietušajiem savā pilsētā.
Brīnumi notiek - pēc zemestrīces Turcijā un Sīrijā zem drupām atrod izdzīvojušos
Katru dienu no Turcijas, kuru 6. februārī satricināja postoša zemestrīce, pienāk brīnumainas ziņas par izdzīvojušajiem, kuri zem drupām spējuši izdzīvot ...
Postošā zemestrīce Turcijā un Sīrijā
Pirmdien notikušajās divās zemestrīcēs bojāgājušo skaits Turcijā un Sīrijā ir pārsniedzis 8100 cilvēkus, kamēr glābēji otrdien par spīti salam turpināja ...
Spēcīga zemestrīce Turcijā un Sīrijā ar daudziem upuriem un plašiem postījumiem; 2023. gada 6. februārī
Spēcīga zemestrīce Turcijā un Sīrijā ar daudziem upuriem un plašiem postījumiem; 2023. gada 6. februāris