Pagarina ārkārtējo situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas
Ministru kabinets atbalstījis ārkārtējās situācijas uz Latvijas–Baltkrievijas robežas Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novadā un Daugavpils valstspilsētā pagarināšanu līdz šī gada gada 10. maijam, portālu Jauns.lv informē Iekšlietu ministrijā (IeM).
IeM ziņo, ka šī gada janvārī no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas atturētas personas 321 gadījumā, 2022. gadā – 5286 gadījumos, kā arī no 2021. gada 11. augusta no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas atturētas personas 4045 gadījumos.
Migrantu telšu nometne uz Polijas-Baltkrievijas robežas
No 2022. gada novembra ir palielinājies nelikumīgas valsts robežas šķērsošanas mēģinājumu skaits, proti, novembra mēnesī no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas atturētas personas 429 gadījumos, decembra mēnesī – 1053 gadījumos.
"Būtiski vērā ņemams apstāklis ir tas, ka Polija ir pabeigusi pastāvīgā žoga būvniecību gar Polijas un Baltkrievijas robežu, savukārt uz Lietuvas–Baltkrievijas robežas jau noris pastāvīgā žoga būvniecība," norāda IeM. "Līdz ar to pastāv iespēja, ka no Baltkrievijas puses var tikt izmantota situācija, ka gar Latvijas–Baltkrievijas robežu nav izbūvēts pastāvīgs žogs, tādējādi palielinot personu, kuras nelikumīgi šķērso Latvijas–Baltkrievijas valsts robežu, skaitu."
Kariņš apmeklē Latvijas-Baltkrievijas robežu
No Lietuvas un Polijas kompetentajām institūcijām joprojām tiek saņemta informācija par nelikumīgas valsts robežas šķērsošanu no Baltkrievijas teritorijas, tāpēc ir būtiski nodrošināt starpvalstu vienotu koordinētu rīcību attiecībā uz šādu nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu, lai nodrošinātu līdzvērtīgu visa reģiona valstu robežu ar Baltkrievijas apsardzību, teikts IeM paziņojumā.