Martā naktspatversmes pakalpojumus vidēji diennaktī saņēma 699 cilvēki
Runā Rīga

Martā naktspatversmes pakalpojumus vidēji diennaktī saņēma 699 cilvēki

Jauns.lv

No 1. līdz 31. martam klientu skaits, kuri izmantoja naktspatversmes pakalpojumus, vidēji diennaktī bija 699, kas ir par 55 cilvēkiem jeb 7% mazāk, nekā februārī, un par 84 cilvēkiem jeb 11% mazāk, nekā 2014. gada martā. Aprīļa sākumā patversmes pakalpojumus diennaktī izmantoja 664 cilvēki.

Martā naktspatversmes pakalpojumus vidēji diennakt...

Naktspatversmju darba laiks līdz 30. aprīlim –  no plkst.18.00 līdz 8.00. Rīgā darbojas septiņas patversmes/naktspatversmes, kuras līdzfinansē Rīgas dome.

Naktspatversmes vīriešiem un sievietēm:

• SIA „V.E.L.G.” naktspatversme (Kurzemes rajonā, Bolderājā, Esplanādes ielā 1);

• Biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” naktspatversme (Latgales priekšpilsētā, Gaiziņa ielā 7).

Naktspatversmes sievietēm:

• Rīgas patversmes sieviešu nodaļa (Latgales priekšpilsētā, Bārddziņu ielā 2);

• Biedrības „PINS” nakts patversme (Ziemeļu rajonā, Tvaika ielā 2, korpuss 12).

Naktspatversmes vīriešiem:

• Rīgas patversmes vīriešu nodaļa (Latgales priekšpilsētā, Maskavas ielā 208);

• Naktspatversmē „Zilais Krusts” (Latgales priekšpilsēt,ā Mazjumpravas ielā 8), pakalpojumu var saņemt arī cilvēki (10 vietas) ar kustību traucējumiem (pārvietojas riteņkrēslā), patversmē neuzņem cilvēkus alkohola reibumā.

• SIA „V.E.L.G.” naktspatversme (Zemgales priekšpilsētā, Kartupeļu ielā 8).

Rīgas patversmes Dienas centrā bezpajumtniekiem un maznodrošinātiem iedzīvotājiem Katoļu ielā 57 martā pakalpojumu vidēji dienā saņēma 147 cilvēki, aprīļa sākumā – vidēji 160 cilvēki. Dienas centrā iespējams saņemt: sociālā darba speciālistu un psihologa pakalpojumus; ģimenes ārsta pakalpojumus primārās veselības aprūpes līmenī; dušas, dezinfekcijas un veļas mazgāšanas pakalpojumus. Dienas centra darba laiks darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00. Dienas centrs ir pieejams arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Dienas centrā darbojas noliktavas-humānās palīdzības punkts. Atsevišķā telpā var skatīties televīzijas pārraides, kā arī piedalīties tematiskajās nodarbībās. Ar Rīgas Centrālās bibliotēkas atbalstu darbojas grāmatu izsniegšanas punkts, kā arī ir nodrošināta interneta pieeja.

Rīgas patversmes struktūrvienība – Mobilā brigāde ielu sociālajam darbam ar bezpajumtniekiem martā ir sniegusi konsultācijas 107 cilvēkiem, saņēmusi 105 tālruņa zvanus par cilvēkiem, kuras uzturas dzīvošanai nepiemērotos apstākļos, t.i., uz ielas, dārza būdās, šķūnīšos, pamestās ēkās u.tml., 71 cilvēks nogādāts uz naktspatversmi vai uz ārstniecības iestādi. Mobilās brigādes tālrunis darba dienās darba laikā ir 27023550.

Rīgas pašvaldība martā līdzfinansēja zupas virtuves pakalpojumus līdz 650 porcijām dienā piecas reizes nedēļā, četrās vietās Rīgā:

• Āgenskalna tirgus rajonā skvērā starp Mazo Nometņu ielu un Zeļļu ielu, strādā darba dienās no plkst. 12.00 līdz 13.00;

• Kr. Barona ielā 56, strādā katru dienu, izņemot svētdienas, no plkst. 9.00 līdz 11.00;

• Kr. Barona ielā 126, strādā katru dienu no plkst. 12.00 līdz 13.00;

• Laktas ielā 8 k.1, strādā darba dienās no plkst. 9.00 līdz 11.00.

Saņemot zupas virtuves pakalpojumus, nav nepieciešams uzrādīt dokumentus. Ēdienu var baudīt uz vietas vai ņemt līdzi savos traukos. Martā ir izdalītas 18 366 porcijas, no tām 14 300 porcijas ir līdzfinansējusi Rīgas dome.

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Karlīna Timofejeva / Foto: Diāna Lozko/LETA