Mazinās pabalstu saņēmēju skaits, pieaug sociālo pakalpojumu klāsts
Sociālie pakalpojumi iedzīvotājiem tika apmaksāti no 13 Rīgas domes budžeta programmām.
Runā Rīga

Mazinās pabalstu saņēmēju skaits, pieaug sociālo pakalpojumu klāsts

Jauns.lv

Pērn dažādos pabalstos Rīgas pašvaldība izmaksāja 19 789 257 eiro, kas ir par 14% mazāk, nekā 2013. gadā. Savukārt sociālajiem pakalpojumiem tika izlietoti 33 790 784 eiro, kas attiecīgi ir par 18% vairāk. Kopumā 2014. gadā pabalstu un pakalpojumu apmaksai izlietoti 53 580 041 eiro – šādi dati šodien izskanēja Sociālo jautājumu komitejas sēdē, kur tika izskatīts Labklājības departamenta pārskats par darbu 2014. gadā.

Mazinās pabalstu saņēmēju skaits, pieaug sociālo p...

Komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa, komentējot pārskatu, atzīmēja, ka pabalstu saņēmēju skaits sarucis, jo par 29% samazinājies trūcīgo skaits, samazinājies arī bezdarbnieku (par 25%)  un ilgstošo bezdarbnieku (par 26%) daudzums. „Bezdarbnieku skaita samazināšanā būtiska loma ir mūsu sociālo dienestu darbam, arī jaunajai ilgstošo bezdarbnieku motivācijas programmai. Lai nodrošinātu efektīvāku klientu materiālās situācijas izvērtēšanu, mūsu sociālo pabalstu administrēšanas informatīvajā sistēmā SOPA arī 2014. gadā tika ieviesti vairāki papildinājumi – tas ir nozīmīgs faktors, kāpēc Rīgā ir strauji samazinājies arī to cilvēku skaits, kuri izmantoja pabalstus, lai izvairītos no nepieciešamības strādāt,” sacīja O.Veidiņa. „Taču īpaši priecē tas, ka jau trešo gadu pēc kārtas vērojama tendence palielināties pabalsta jaundzimušajiem rīdziniekiem saņēmēju skaitam – 2014. gadā kopumā viņu vecākiem tika piešķirts vairāk nekā viens miljons eiro jeb par 14% vairāk.”

Pērn sociālos pakalpojumus Rīgas pašvaldības iedzīvotājiem nodrošināja septiņas pašvaldības institūcijas – Rīgas Sociālais dienests, Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu centrs, trīs Rīgas sociālās aprūpes centri, Rīgas patversme,  Rīgas 3.speciālā pamatskola, kā arī 102 sociālo pakalpojumu sniedzēji, ar kuriem pašvaldība noslēgusi līgumus par sociālo pakalpojumu sniegšanu (33 nevalstiskās organizācijas, 54 privātpersonas, 15 valsts/citu pašvaldību iestādes). Sociālie pakalpojumi iedzīvotājiem tika apmaksāti no 13 Rīgas domes budžeta programmām. Runājos par šim nolūkam izlietoto finansējumu, O.Veidiņa atzīmēja, ka tas pieauga sakarā ar sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu pilnveidošanu cilvēka dzīvesvietā, t.sk. aprūpes mājās, ģimenes asistenta, invalīdu transporta, valsts finansētā asistenta pakalpojumiem. „Aizvadītajā gadā uzsākām arī vairākus jaunus sociālos pakalpojumus –  grupu mājas vai dzīvokļus cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, atvērām viņiem domātus divus dienas aprūpes centrus, daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru pilngadīgajiem, dienas centru pilngadīgajiem ar dzirdes invaliditāti, krīzes centru ģimenēm ar bērniem, izveidojām jaunu Rīgas Sociālā dienesta teritoriālo centru „Imanta”. Īpaši jāatzīmē, ka palielinājām finansējumu sociālās sistēmas darbinieku atlīdzībai, jo viņu darbs ir mūsu sistēmas pamatu pamats,” uzsvēra O.Veidiņa.

Tēmas