Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes

Starptautiskais Baltijas baleta festivāls piedāvās krāšņu un plašu programmu

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Kultūra
2022. gada 16. septembrī 16:03 2022. gada 16. septembrī 16:03
  Jauns.lv
Šogad no 4. līdz 30. oktobrim Rīgā, Rēzeknē, Preiļos un Ventspilī norisināsies jau 27. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls.

Kā ierasts, tiks piedāvāta krāšņa un plaša programma. Festivālā viesosies deju kompānijas no Norvēģijas un Portugāles, tāpat festivāla ietvaros norisināsies divi filmu seansi un izstāde "Latvijas Nacionālā baleta simtgades lidojums", kas būs skatāma Mencendorfa namā.

7. oktobrī tirdzniecības centrā "Origo" Rīgā notiks jau tradicionālais festivāla atklāšanas labdarības koncerts. Pēc tam kinoteātrī "Splendid Palace" plānota baleta kino nakts "Latvijas baleta kods".

13. oktobrī Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē un 15. oktobrī Preiļu novada Riebiņu Kultūras centrā būs skatāma Jo Stromgrena modernā baleta kompānijas (Norvēģija) izrāde "The Loft". Tā apspēlē patiesi cilvēciskos aizsardzības un izdzīvošanas mehānismus ar karātavu humoru, kas ļauj cilvēkiem smieties par ļaunuma un kļūdu mezglojumiem un savijumiem.

21. oktobrī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, un 24. oktobrī VEF Kultūras pilī ar izrādi "Romeo un Džuljeta" viesosies modernā baleta kompānija "Quorum Ballet" (Portugāle). Izrādes sižets ieved mūs īstas, kaislīgas mīlestības pasaulē, kuru nekas un neviens nevar iznīcināt. Tāda mīlestība, kas ir akla, tāda mīlestība, kas ir tik spēcīga, ka to nespētu pārvarēt pat nāve.

28. oktobrī Ventspilī, teātra namā "Jūras vārti" norisināsies koncertprogramma "Vārds Latvijas jaunajiem horeogrāfiem", bet 29. oktobrī festivāla noslēgumā plānots kino seanss "Nakts ar Balerīnu".

Informācijas par festivālu pieejama Starptautiskā Baltijas baleta festivāla mājaslapā www.ballet-festival.lv, kā arī sociālajā tīklā «Facebook»: facebook.com/Baletfestival.

Citi šobrīd lasa

FOTO: Kristaps Porziņģis atkal nonācis paparaci redzeslokā
Valmieras pusē nodegusi pirmā salmu māja Latvijā 5
Kāpēc Ufo staigā ar kaklā pakārtu mājas atslēgu?
Pievienot komentāru