"Negribu būt cirka vergs" - protestē pret dzīvnieku izmantošanu cirka izrādēs. FOTO
Piketa dalībnieki ar plakātiem “Cietums”, “Negribu būt cirka vergs”, “Mēs esam par cirku, bet bez dzīvniekiem” u.c. norādīja uz dzīvnieku cirka pastāvēšanas problēmu Latvijā.
Sabiedrība

"Negribu būt cirka vergs" - protestē pret dzīvnieku izmantošanu cirka izrādēs. FOTO

Jauns.lv

Piektdien, 15. maijā protestā pret dzīvnieku izmantošanu cirkā pie "Arēnas Rīga" pulcējās apmēram 50 cilvēki. Piketi šajā nedēļas nogalē turpināsies pirms katras brāļu Zapašniju dzīvnieku cirka izrādes ‘Emocijas”, kurās tiek izmantoti 15 lauvas, kā arī baltie un Usūrijas tīģeri.

"Negribu būt cirka vergs" - protestē pret dzīvniek...

Piektdienas vakarā pie "Arēnas Rīga" pulcējās apmēram 50 cilvēki, miermīlīgā protesta akcijā paužot nosodījumu dzīvnieku pakļaušanai dresūrai un nebrīvei izklaides nolūkā. Brāļu Zapašniju dzīvnieku cirka izrādes apmeklētāji un garāmgājēji tika informēti par dzīvnieku labturības problēmām cirkā, atskaņojot audio ierakstus un piedāvājot informatīvas skrejlapas.

Piketa dalībnieki ar plakātiem “Cietums”,  “Negribu būt cirka vergs”, “Mēs esam par cirku, bet bez dzīvniekiem” u.c. norādīja uz dzīvnieku cirka pastāvēšanas problēmu Latvijā. Organizācijas pārstāvji uzskata, ka dzīvnieku cirks ir barbariska izklaides forma, kas veicina neētisku un nedraudzīgu attieksmi pret dzīvniekiem.

“Šauri metāla sprosti, izolācija no savām ģimenēm un dabiskās uzvedības neiespējamība rada cirka dzīvniekiem ciešanas visā mūža garumā,” norāda biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes priekšsēdētājs Aivars Andersons. “Vai mums tiešām ir vajadzīga izklaide, kas balstās dzīvnieku ciešanās?”

Zinātniskos pētījumos secināts, ka savvaļas sugu dzīvniekiem, īpaši lielajiem kaķiem, cirka apstākļi ir ļoti problemātiski no labturības viedokļa, jo būtiski ierobežo svarīgas dzīvnieku sociālās, vides un uzvedības vajadzības.

Savvaļas dzīvnieku izmantošana cirkā jau ir aizliegta Beļģijā, Austrijā, Nīderlandē, Izraēlā, Grieķijā, Slovēnijā, Bosnijā un Hercegovinā, Horvātijā, Kiprā, Bolīvijā, Panamā, Kolumbijā, Kostarikā un citur. Lielbritānija un Igaunija plāno ieviest aizliegumu drīzā nākotnē.