Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: ar bojāgājušiem un cietušajiem izspēlē teroristu uzbrukumu

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Sabiedrība
2022. gada 26. maijā 19:27 2022. gada 26. maijā 19:27
  Jauns.lv
Ceturtdien, 26. maijā, Liepājā norisinājās Valsts drošības dienesta (VDD) organizētas pretterorisma mācības "Liedags 2022", kuru laikā operatīvie dienesti un citas pretterorisma pasākumos iesaistītās institūcijas pārbaudīja un stiprināja savu gatavību reaģēt teroristiska uzbrukuma gadījumā.

Pēdējos gados VDD īpašu uzmanību pievērš operatīvo dienestu reģionālo struktūrvienību reaģēšanas un sadarbības spēju pilnveidošanai teroristiska apdraudējuma gadījumā, tāpēc šoreiz par mācību norises vietu tika izraudzīta Liepāja.

Ņemot vērā terorisma draudu tendences Eiropā, mācību scenārijs paredzēja teroristu uzbrukumu cilvēku masveida pulcēšanās vietā. Mācību ietvaros atbildīgie dienesti saņēma informāciju, ka publiska pasākuma laikā stadionā "Daugava" pasākuma apmeklētājiem uzbrukts ar aukstajiem ieročiem, kā arī apmeklētāju pūli taranējis transportlīdzeklis. Atbilstoši mācību scenārijam uzbrukumu rezultātā bija gan bojāgājušie, gan cietušie ar dažādas smaguma pakāpes traumām. Cietušo lomās iejutās Valsts policijas koledžas kadeti.

Ierodoties notikuma vietā, atbildīgo dienestu pārstāvji imitēja glābšanas darbus, neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu, uzbrucēju aizturēšanu un apdraudējuma novēršanu, kā arī seku likvidācijas pasākumus un izmeklēšanas darbības. Iesaistītās institūcijas visas darbības veica atbilstoši VDD izstrādātajam un pērn Ministru kabinetā apstiprinātajam pretterorisma plānam "Pūlis".

Mācībās piedalījās vairāk nekā 300 pārstāvji no pretterorisma pasākumos iesaistītajām institūcijām: VDD, Valsts policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Ģenerālprokuratūras, Liepājas pašvaldības policijas, Valsts robežsardzes un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

VDD ir Latvijas pretterorisma sistēmas vadošā iestāde, kas koordinē valsts un pašvaldību institūciju, kā arī citu juridisko personu darbības pretterorisma jomā.

Citi šobrīd lasa

Tukuma centrā iecerētas grandiozas pārmaiņas. FOTO
19 gadu veca influencere var kļūt par Itālijas karalieni 1
Sirmgalvjus rosina apsūdzēt par mazgadīgu meiteņu seksuālu izmantošanu
Pievienot komentāru