Šosezon Infektoloģijas centrā jau pārbaudītas teju 600 ērces
21 ērcē tika atrasts ērču encefalīta vīruss, kas atbilst 3,6%.
Sabiedrība

Šosezon Infektoloģijas centrā jau pārbaudītas teju 600 ērces

Jauns.lv

Latvijas Infektoloģijas centrs (LIC) šajā sezonā jau pārbaudījis teju 600 ērces, kas bija piesūkušās cilvēkiem un atnestas pārbaudīt speciālistiem, paziņoja centrā.

Šosezon Infektoloģijas centrā jau pārbaudītas teju...

Tās vadītāja Baiba Rozentāle informēja, ka 21 ērcē tika atrasts ērču encefalīta vīruss, kas atbilst 3,6%.

LIC operatīvie dati liecina, ka ērču encefalīts konstatēts pieciem cilvēkiem, no tiem trīs jau izārstējušies, bet divi turpina ārstēties.

"Tas nav liels skaits, bet jāņem vērā, ka jūnijs ir tikko sācies. Par situāciju, vai ērces ir šogad aktīvākas, varēsim spriest tikai gada beigās," sacīja Rozentāle.

Savukārt Laima slimība apstiprināta jau 114 cilvēkiem, no kuriem lielākā daļa ārstējas ambulatoriski.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) rīcībā esošie dati liecina, ka aptuveni 10% Latvijas iedzīvotāju ir vakcinējušies pret ērču encefalītu.

Vakcinācija nodrošina aizsardzību tikai pret ērču encefalītu, tāpēc, lai neinficētos ar Laimas boreliozi jeb Laimas slimību un ērlihiozi, pirms došanās brīvā dabā piemēroti jāsaģērbjas. Ja ērce tomēr piesūkusies, tā jānoņem pēc iespējas drīzāk. Vienu mēnesi pēc ērces piesūkšanās vēlams lietot vairāk vitamīnus, īpaši C vitamīnu.

Personām, kas pēc ērces koduma inficējušās ar ērču encefalīta vīrusu, 1-3 nedēļu laikā var novērot gripai līdzīgus simptomus - paaugstinātu temperatūru, galvassāpes un sāpes ķermenī, kas saglabājas apmēram vienu nedēļu. Pēc tam seko izveseļošanās, vai arī vīruss izplatās smadzenēs un smadzeņu apvalkos. Šādos gadījumos novēro augstu temperatūru, stipras galvas sāpes, spranda stīvumu, vemšanu, reiboņus un smagu vispārējo stāvokli.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA