Biznesa augstskolu Turība izvēlas dažādas paaudzes
Studentu atzinība un pozitīvās atsauksmes ir viens no būtiskākajiem novērtējumiem ikvienai augstskolai. Tas, ka absolventi izvēlas turpināt studēt augstākos studiju līmeņos, liecina, ka piedāvātas programmas ir saistošas un studiju kvalitāte viņus apmierina. Liela daļa Biznesa augstskolas Turību absolventu, ne tikai izvēlas turpināt studijas, bet arī iesaka augstskolu saviem ģimenes locekļiem un radiniekiem, tāpēc Turības studentu un absolventu lokā var sastapt vienas ģimenes vairākas paaudzes.
Sabīne Kairēna šobrīd studē Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātē un pēc diviem gadiem plāno iegūt profesionālā bakalaura grādu uzņēmējdarbības vadībā. “Turību izvēlējos galvenokārt piedāvātās programmas un aktīvo studentu dzīves iespēju dēļ. Par studiju procesu varu teikt tikai to labāko, jo lekcijas vada pieredzējuši, zinoši un vienmēr atsaucīgi pasniedzēji,” stāsta Sabīne. Turību ir absolvējusi arī studentes mamma, tāpēc Sabīne piebilst: “Tas, ka šajā augstskolā mācījās arī mana mamma, sniedza man papildus pārliecību, ka Turība neliks man vilties!”
Sabīnes mamma, Aija Kairēna absolvējusi Uzņēmējdarbības vadības fakultāti un ieguvusi profesionālā maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā, kā arī Uzņēmumu un iestāžu vadītāja kvalifikāciju. “Ar savu izvēli esmu ļoti apmierināta un iesaku šo augstskolu arī citiem, darbā bieži vien atsaucos uz Turības pozitīvo piemēru gan no sava, gan meitas studiju perioda,” stāsta A.Kairēna. Meita un mamma piebilst: “Zinot mūsu pieredzi Turībā, esam pārliecinātas, ka nebūsim vienīgās no mūsu ģimenes, kas izvēlējušās šo augstskolu. Vislabākā reklāma ir citu atsauksmes, un no mums var dzirdēt tikai lieliskas atsauksmes par šo augstskolu”.
Pozitīvās atsauksmēs ir liels spēks, to apliecina Kalniņu ģimenes pieredze. Sākotnēji Biznesa augstskolu Turība absolvēja dēls Uģis, bet tad, ieklausoties viņa ieteikumos, studijas uzsāka un veiksmīgi absolvēja arī mamma Ilze un otrs dēls Reinis. “Esmu absolvējusi Turību, kur studēju uzņēmējdarbības vadību, jo no visa piedāvājuma man tā šķita vissaistošākā. Kad Reinis, jaunākais bērns mūsu ģimenē, pabeidza vidusskolu, gribēju interesanti aizpildīt laiku un arī domāju par studijām, tikai nebiju izlēmusi, kurā augstskolā. Reinis jau zināja, ka studēs uzņēmējdarbību Turībā. Tieši nedēļu pirms studentu uzņemšanas Turībā tika izziņota 50% atlaide "Studē ar ģimeni" un viss bija izlemts! Mēs iestājāmies reizē - Reinis iestājās dienas studijās klātienē, bet es neklātienē. Visus studiju gadus mācījāmies reizē, bet tā, kā neklātienes studentiem mācību periods ir mazliet garāks, tad Reinim izlaidums bija jūnijā, bet man - tikai decembrī. Reiņa izvēli studēt Turībā noteikti ietekmēja mūsu vecākā dēla Uģa iegūtais bakalaura grāds ekonomikā un maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā, tātad tas arī netieši ietekmēja manu izvēli. Arī Uģa sieva Inga absolvējusi Turību, viņa studēja uzņēmējdarbības vadību gan bakalaura, gan maģistra studiju programmās. Studiju laiks mums neļāva attālināties vienam no otra, tieši otrādi - satuvināja vēl vairāk, jo bija ļoti daudz kopīgas problēmas un intereses. Turību es izjūtu kā mājas, jo tieši tāda atmosfēra tur valda auditorijās, gaiteņos, bibliotēkā, kafejnīcās. Studenti un pasniedzēji ir laipni, smaidīgi, tātad laimīgi, un man tur vienmēr gribas atgriezties.... Atmiņā, protams, palikuši mani foršie kursa biedri, un daži jaukie kuriozi no maniem un dēla kopīgajiem studiju gadiem, bet tas lai paliek noslēpums,” dalās Ilze Kalniņa.
Uģis Kalniņš, kurš pirmais no ģimenes uzsāka studijas Turībā stāsta: “Sākotnēji nemaz neplānoju studēt uzņēmējdarbību, tas bija tikai viens no iespējamiem variantiem, bet, kad biju apskatījis izvēlētās augstskolas telpas un salīdzināju tās ar Turības labiekārtoto vidi, sapratu, ka turpmākos pāris gadus vēlos studēt mūsdienīgā augstskolā. Esmu absolvējis gan bakalaura, gan maģistra studiju programmas, un bija radusies doma arī par studijām doktorantūrā, bet izvēlos atlikt to uz vēlāku laiku. Pēc studijām Turībā strādāju labā darbā, un tas bija viens no aspektiem, kas pamudināja arī manu brāli studēt šajā augstskolā. Lai gan kopš absolvēšanas ir pagājis krietns laiciņš joprojām atceros pirmo lekciju, kurā pasniedzēja Anna Ābeltiņa lūdza pacelt roku tiem, kuri ir vecākie bērni ģimenēs ar trīs un vairāk bērniem. Viņa teica, ka tieši mēs noteikti kļūsim par uzņēmējiem, un tā arī ir noticis.”
Jaunākais dēls Reinis Kalniņš, kurš ir absolvējis Turības bakalaura studiju programmu “Uzņēmējdarbības vadība” un šobrīd studē Uzņēmējdarbības vadības fakultātes maģistrantūrā, stāsta par savu izvēli: “Izvēlējos Turību, ņemot vērā brāļa veiksmīgo piemēru, turklāt, kad biju aizbraucis uz izstādi “Skola”, apstaigājis visus stendus un parunājis ar studentiem, sapratu, ka šī augstskola ir man piemērota. Pateicoties atlaidei “Studē ar ģimeni” iestājāmies kopā ar mammu. Domāju, ka nākotnē arī citi mūsu ģimenes locekļi izvēlēsies Turību, jāpagaida tikai, kamēr izaugs un pabeigs skolu. Es rekomendēju studēt Turībā, jo šī augstskola palīdzēja man izaugt ne tikai profesionāli. Šeit ir zinoši pasniedzēji, sakārtota vide un lielākā daļa studentu ir mērķtiecīgi, kas arī mani pašu motivēja pilnveidoties.”
Arī dēls Ringolds pievienojas mammas teiktajam: “Vide, kurā studē, patiešām ir ļoti svarīga. Dziedot korī, esmu pabijis vairākās Latvijas augstskolās, tāpēc varu salīdzināt. Manu izvēli nedaudz ietekmēja arī mamma, kura zināja par manu vēlmi studē un ieteica padomāt par šo augstskolu. Labas atsauksmes par Turību dzirdēju arī no vairākiem biznesa sektora pārstāvjiem, un viss kopā arī palīdzēja izdarīt izvēli. Studēju programmā “Uzņēmējdarbības vadība”, bet, atšķirībā no mammas, bakalaura studiju līmenī. Sanāca pat gadu studēt vienlaicīgi, kopīgas lekcijas gan nebija, bet toties pusdienas gan.”
Mamma Baiba uzsver, ka nekad nav izmantojusi situāciju, lai pārbaudīti, kādas ir dēla sekmes, un arī Ringolda piebilst, ka arī viņš nepārbaudīja, kā mammai veicas ar studijām. Runājot par turpmākajām studijām, abi absolventi atzīst, ka šādu ideju neizslēdz, bet ir atlikuši uz vēlāku laiku. “Šobrīd, atceroties studiju laiku, jāsaka, ka ļoti novērtēju, ka Turībā viss notika savlaicīgi – ja bija paredzēta lekcija, tad tā arī notika. Bija sajūta, ka augstskolā tiek cienīts mūsu laiks. Studējot neklātienē lekcijas notika katru otro sestdienu, kas, manuprāt, bija ļoti ērti un piemēroti strādājošiem cilvēkiem ar ģimeni,” uzsver B.Rozentāle.
“Man ļoti patika, ka visi pasniedzēji ir praktiķi, kuri savā jomā izēduši pudu sāls, turklāt gatavi dalīties savā profesionālajā pieredzē. Bija jūtams, ka pasniedzēji nenāk atstrādāt, bet patiešām vēlas dalīties ar zināšanām. Vēl gribētos piebilst, ka Turībā ir ļoti laba bibliotēka. Esmu no tiem cilvēkiem, kas nespēj mācīties mājās, un tieši bibliotēka bija tā vieta, kur bija pateicīga vide dažādu darbu rakstīšanai,” stāsta R.Rozentāls.
Reklāmas raksts tapis sadarbībā ar Biznesa augstskolu Turība / Publicitātes foto