Turpmāk varēs elastīgāk reaģēt uz "Naukšēnu" audzēkņu izdarītajiem pārkāpumiem un sliktu uzvedību
foto: unsplash.com
Foto ilustratīva nozīme.
Sabiedrība

Turpmāk varēs elastīgāk reaģēt uz "Naukšēnu" audzēkņu izdarītajiem pārkāpumiem un sliktu uzvedību

Jauns.lv / LETA

Sociālās korekcijas izglītības iestādes "Naukšēni" personāls turpmāk varēs elastīgāk reaģēt uz audzēkņu izdarītajiem pārkāpumiem un sliktu uzvedību, nosakot tiem atšķirīgu vērtēšanas kārtību, paredz valdības otrdien veiktās izmaiņas "Naukšēnu" iekšējās kārtības noteikumos.

Turpmāk varēs elastīgāk reaģēt uz "Naukšēnu" audzē...

Jau vēstīts par sociālās korekcijas izglītības iestādē "Naukšēni" konstatētajiem bērnu tiesību pārkāpumiem. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) norāda, ka dažādu iemeslu dēļ iestādē patlaban ir izveidojusies krīzes situācija, kura jāatrisina tuvākajā laikā, savukārt esošo normatīvā regulējuma piemērošanu atbildīgās iestādes ir atzinušas par bērna tiesībām un interesēm neatbilstošu, bet jaunas darba metodes un izpratni nav iespējams nodrošināt, kamēr spēkā ir esošais regulējums.

Ar otrdien valdībā pieņemtie grozījumi paredz noteikt atšķirīgu bērnu vērtēšanas kārtību, elastīgāku reaģēšanas veidu uz bērna uzvedību, paredzot gan sodus par pārkāpumiem, gan pamudinājumus par atbalstāmu uzvedību un iesaisti. Tāpat precizēti pārmeklēšanas un izolēšanas gadījumi, apmeklētāju un pienesumu pieņemšana.

Grozījumi arī esot nepieciešami, lai ieviestu jaunu darba modeli ar bērniem, kā arī lai iestādes darbiniekiem būtu skaidri nosacījumi jauna veida sociālās korekcijas un uzraudzības sistēmas īstenošanai, un lai tiktu grozīta bērnu uzvedības novērtēšanas, sodu un izolācijas sistēma.

Ar grozījumiem paredzēts, ka mēneša laikā pēc bērna uzņemšanas iestādē tiek veikta bērna risku un vajadzību izvērtēšana, nosakot bērna sociālās korekcijas vajadzības, antisociālas uzvedības un atkārtota likumpārkāpuma izdarīšanas riska pakāpi iestādē. Vienlaikus grozījumi paredz piemērotākos sociālās korekcijas un citus pasākumus, kas īstenojami, bērnam atrodoties iestādē, un iekļaujami bērna individuālajā sociālās korekcijas plānā.

Noteikumu grozījumi paredz, ka atkārtots bērna risku un vajadzību izvērtējums tiek veikts ne retāk kā reizi sešos mēnešos.

Jau ziņots, ka IZM saistībā ar konstatētajiem bērnu tiesību pārkāpumiem ir pieņēmusi lēmumu atstādināt no darba "Naukšēnu" direktoru Didzi Čākuru. Tāpat par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem pret astoņiem pedagogiem ierosinātas 11 administratīvās lietas.

Dienestu rīcībā esošā informācija liecina, ka skolā, iespējams, tiek pieļauti bērnu tiesību pārkāpumi un netiek nodrošinātas bērnu tiesības un intereses.

Signāli par iespējamiem pārkāpumiem saņemti no "Naukšēnu" audzēkņiem, kuri norādījuši uz fizisku un emocionālu vardarbību no iestādes darbinieku un pedagogu puses.