Novadu ziņas

Atļauju biedēt deva, bet vienīgie, kas Vijciemā cīnās ar lāčiem, ir paši iedzīvotāji

Jauns.lv

Aizvadītajā piektdienā tika nolemts, ka Vijciemā esošo lāču problēmu sāks risināt ar dzīvnieku aizbaidīšanu, izmantojot gan trokšņa munīciju, gan gumijas lodes. Vietējie iedzīvotāji TV3 Ziņām stāsta, ka brīvdienas aizvadītas, bet no atbildīgo iestāžu darbībām ne miņas.

Atļauju biedēt deva, bet vienīgie, kas Vijciemā cī...

"Visi izliekas, ka problēma pazudīs pati no sevis. Vai arī gaidīs upurus, lai atkal būtu liels troksnis, varbūt kāds tiek saplēsts. Tā ir tikai mūsu pašu uzņēmība sargāt īpašumus, bērnus, kā mēs to varam. Kurā brīdī viņi parādīsies, vai atnāks atpakaļ vai aizies uz citām sētām, tas nav zināms," stāsta Vijciema iedzīvotāja Agnese Dzene, kura norāda, ka atbildīgās iestādes neko neesot izdarījušas.

Arī "Aleju" saimnieks Aivis Kalniņš apstiprina, ka no atbildīgajām iestādēm neviens neesot redzēts. "Visu laiku paši vien viņus ar petardēm baidām. Vienā naktī visi četri mājas stūri bija ar melnām ķepām."

Viņš stāsta, ka izpostīts arī augļu dārzs. "Šeit bija ābele ar āboliem. Gribējām ienest pagrabā, bet ir jau nolasīti..."

Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP) norāda, ka no viņu puses viss esot izdarīts, jo atļauja biedēt zvērus ir dota. "Es saprotu iedzīvotājus, kuri ir nobijušies, saprotu pašvaldību, kurai nav pieredzes, bet gaidīt, ka tie, kas izsniedz atļaujas, tagad ies un paši darīs... Tas nav tas, kas mums ir jādara. Katram ir savas kompetences sadalītas," norāda DAP Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode.

Tikmēr Valkas pašvaldībā skaidro, ka tā viena pati neko izdarīt nevarot. Savukārt zemessargi un mednieki šādu pakalpojumu sniegt atteikuši.

"To, kas ir pašvaldības spēkos, mēs esam izdarījuši. Pašvaldībai nav dienesta, kas ar to varētu nodarboties. Mums nav ne ieroču, ne mednieku. Savukārt mednieku kolektīvi, kurus mēs esam apzinājuši, atsakās iesaistīties. Viņi uzskata, ka tad saņems pārmetumus, ka ir tie sliktie," skaidro Valkas novada mērs Vents Armands Krauklis.