Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). (Foto: Valsts kanceleja. )

Kariņš neapmierināts ar tempu, kādā gatavo vienkāršotāku Covid-19 "jumta regulējumu" 1

Sabiedrība
14. septembrī 20:05 2021. gada 14. septembrī 20:05
  Jauns.lv / LETA
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ir neapmierināts ar tempu, kādā ministrijas gatavo priekšlikumus, lai pārstrādātu un vienkāršotu Covid-19 "jumta regulējumu".

Otrdien preses konferencē pēc Ministru kabineta sēdes premjers uzsvēra, - lai valdība pieņemtu skaidrus, pēc iespējas vienkāršus un visiem saprotamus lēmumus, tiem jābūt labi sagatavotiem.

Premjers atzīmēja, ka viņu bažīgu dara "360.noteikumu" jeb "Epidemioloģiskās drošības pasākumu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" vienkāršošanas temps, jo Ministru kabinets jau jūlijā uzdevis atbildīgajām iestādēm šo noteikumu pārstrādāšanu vienkāršotā formā līdz rudenim.

"Atbildīgā ministrija ir Veselības kopā ar Valsts kanceleju. Valsts kanceleja ir sagatavojusi jau tā saucamo juridisko ietvaru, kā regulējums varētu izskatīties, bet, protams, par saturu atbild atbilstošā ministrija, vai tas notiek ministrijas vadībā. Šī ir epidēmija, tas skar vistiešākajā veidā Veselības ministriju, kura arī strādā pie šī regulējuma un tā satura pildīšanas," teica Ministru prezidents.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), premjeram atbildot, skaidroja, ka valdības protokola lēmumā ierakstīts, ka par atbildīgo institūciju visu ministriju vārdā tikusi noteikta Valsts kanceleja, un lai gan Veselības ministrija (VM) šajā procesā ir galvenais Valsts kancelejas partneris noteikumu pārstrādāšanas procesā, šajos noteikumos ir visu ministriju atbildībā esošie jautājumi, tāpēc tas ir kopdarbs.

Tāpat viņš premjeru lūdza nejaukt kopā "Epidemioloģiskās drošības pasākumu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" pārstrādes procesu ar jaunu politikas priekšlikumu izstrādi.

"Ir svarīgi, ka šie 360. noteikumi tiek pārstrukturēti tā, lai tie ir lasāmi - esošais saturs, esošais regulējums, kas tajā ir. Un, protams, tad, kad mēs dažādas ministrijas un valdība kopumā piedāvās dažādus jauninājumus, tad jauno noteikumu struktūrā tas tiktu integrēts," teica veselības ministrs. 

Citi šobrīd lasa

Andrejs Mamikins par skandalozo atlaišanu no darba: “Kad mani apsaukā par "antivakseri", man ir smieklīgi” 12
Publicēti kadri, kā "reālās dzīves Tarzāns" piedzīvoja civilizāciju
Bijušajam Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim atklāts audzējs
Pievienot komentāru

Валерия, Фрейндлих, Мадонна другие звезды, которые верят в предсказания и ходят к астрологам

Тучная фигура и рыхлое лицо: что стало со звездой сериала "Просто Мария" Викторией Руффо