Kāds tulks palīdzējis Irākas pilsoņiem nelikumīgi šķērsot Baltkrievijas-Latvijas robežu
Šī gada augusta sākumā Valsts robežsardzes amatpersonas uzsāka kriminālprocesu pret kādu tulku, kurš nodrošināja ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā Baltkrievijas-Latvijas robežu šķērsojušas personu grupas, portālu Jauns.lv informē Valsts robežsardzē.
Valsts robežsardzes amatpersonas 6. augustā, veicot ārzemnieku ieceļošanas un uzturēšanās nosacījumu pārbaudi, konstatēja četrus Irākas pilsoņus, kuri bija nelikumīgi šķērsojuši valsts robežu, savukārt izmeklēšanas laikā robežsargi noskaidroja, ka šos robežpārkāpējus ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā nodrošināja persona, kura iepriekš vairākkārtēji sniegusi tulka pakalpojumus Valsts robežsardzes lietvedībā esošajos kriminālprocesos, kuru ietvaros izmeklēti ar nelegālo migrāciju saistīti noziedzīgi nodarījumi.
Tāpat izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka šī persona ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā nodrošināja vēl deviņus Irākas pilsoņus, kuri bija nelikumīgi šķērsojuši robežu šī gada jūnijā.
Centrs Daugavpilī, kur tiek izmitināti aizturētie robežpārkāpēji
Situācija uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, kuru nelegāli mēģina šķērsot migranti, tiek kontrolēta, šodien žurnālistiem teica iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP).
Tulkojumu laikā, komunicējot ar noziedzīgajās darbībās iesaistītajām personām, tulks tika iesaistīts transnacionālas organizētās noziedzīgās grupas veiktajās noziedzīgajās darbībās, kas nodrošina Irākas pilsoņiem iespēju nelikumīgi šķērsot Baltkrievijas– Latvijas robežu.
Pret Irākas pilsoņiem uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 284. panta otrās daļas par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu personu grupā, savukārt pret tulku – pēc Krimināllikuma 285.1 panta otrās daļas par apzinātu personu nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā, ja šāda iespēja nodrošināta vairākām personām.
Kā norāda Valsts robežsardze, par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu likums paredz tulkam sodu - brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.
Minētajā kriminālprocesā personas, kurai ir tiesības uz aizstāvību, procesuālais statuss piemērots četrām personām.