Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA (Paula Čurkste)

No pārtikas aprites tiek izņemti produkti, kuros izmantota piesārņota pārtikas izejviela 3

Sabiedrība
27. jūlijā 16:22 2021. gada 27. jūlijā 16:22
  Jauns.lv
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), saņemot informāciju Eiropas Savienības Ātrās brīdināšanas sistēmā (RASFF) par pārtikas izejvielas - ceratoniju pupiņu sveķu (E410) piesārņojumu ar etilēna oksīdu -, ir apzinājis pārtikas ražošanas uzņēmumus un produktus, kuru ražošanā izmantotas minētā izejviela, informē PVD.

Lai arī izmantotās piesārņotās izejvielas daudzums pārtikas produktos ir niecīgs, pārtikas drošuma un piesardzības nolūkos Latvijā iepriekš minēto izejvielu saturošie produkti tiek atsaukti no tirgus.

Tāpat ņemot vērā to, ka piesārņotās izejvielas partijas un no tām saražotie produkti ir identificēti, pārējie Latvijā ražotie produkti, kas satur ceratoniju pupiņu sveķus (E410), ir droši lietojami pārtikā.

Ceratoniju pupiņu sveķus jeb baltās akācijas sveķus (E410) pārtikā izmanto kā tekstūras uzlabotāju, stabilizētāju, recinātāju un biezinātāju, dažādu pārtikas produktu ražošanā, tostarp gaļas produktos, saldējumos, u.c. pārtikas produktos. Etilēnoksīdu kā pesticīdu un fumigantu lauksaimniecībā izmanto trešajās valstīs augu slimību, kaitēkļu un augkopības produkcijai kaitīgu organismu iznīcināšanai, bet Eiropas Savienībā tā lietošana ir aizliegta.

Citi šobrīd lasa

Kāpēc izjūk attiecības? Pretpoli pievelkas... vai tomēr ne?
Vēl mazliet, un Ievas un Aleksandra mazajam puisītim būs lielas cerības dzīvei 1
Vācijas parlamentā ievēlēta arī latviete
Skatīt visus komentārus

Почему первый красавец СССР Петерис Гаудиньш остался один

Продолжает бороться и стильно одеваться: как выглядит больной раком Юдашкин