Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ilustratīvs foto. (Foto: Pixabay.com)

Kuldīgas slimnīcā janvārī piedzimis pēdējā gada smagākais bērniņš

Sabiedrība
2021. gada 8. februārī 12:16 2021. gada 8. februārī 12:16
  Jauns.lv
Gada pirmajā mēnesī Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā piedzima 41 bērniņš - 20 zēni un 21 meitene - tai skaitā pēdējā gada laikā garākais un smagākais jaundzimušais, portāls Jauns.lv uzzināja no SIA "Kuldīgas slimnīca" pārstāves Signetas Lapiņas.

Lapiņa informē, ka īpaši ražens bijis 13.janvāris, kad vecmātes pasaulē sveica sešus bērniņus - četrus puikas un divas meitenes. 

Smagākais bērniņš - zēns - piedzimstot svēra 4,87 kg, tādējādi pārspējot arī pagājušā gada smagākā bērniņa svaru (4,83 kg). Savukārt vieglākais jaundzimušais bija 2,335 kg smags. Janvārī piedzimis arī pēdējā gada laikā garākais bērniņš - 62 cm garš puisītis. Īsākā bijusi 47 cm gara meitenīte. 

Vidējais māmiņas vecums pagājušā mēnesī bija 29,73 gadi. Jaunākā māmiņa bijusi 16 gadus veca, bet vecākā - 44. 

Lielākā daļa dzemdētājas bija no Saldus (11), Kuldīgas (10), kā arī no Talsu, Tukuma, Ventspils, Kandavas, Brocēnu, Skrundas pilsētas un novada u.c.

Populārākie vārdi janvārī: meitenēm Sofija (2) un Paula (2), bet zēniem Gustavs (2). Retāki un interesantāki vārdi: zēnam Milo, bet meitenēm Melika un Dariana.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Ukrainas spēki sašāvuši pēdējo tiltu, pa kuru Krievija pārsvieda tehniku uz Hersonas apgabalu 6
Speciālo uzdevumu bataljons savalda burku mētātāju, "sašņorē" suteneri un narkomānu, atbrīvo vēžus: kriminālā province
Zelenska padomnieks Arestovičs atklāj, ka domā kandidēt uz Ukrainas prezidenta amatu – taču ir viens nosacījums 11
Pievienot komentāru