Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Kariņš: nav nekāda pamata domāt, ka ierobežojumus varētu mīkstināt 29

Sabiedrība
18. janvārī 20:03 2021. gada 18. janvārī 20:03 | Papildināts, 18. janvārī 20:27
  Jauns.lv / LETA
Ar ko iedzīvotājiem rēķināties pēc 25. janvāra? Vai paliks spēkā līdzšinējie ierobežojumi un, vai tie varētu tikt mīkstināti? Uz šādiem žurnālistu jautājumiem saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem preses konferencē pēc Sadarbības sanāksmes sēdes atbildēja ministru prezidents Krišjānis Kariņš. 

"Otrdienās Krīzes vadības padome uzklausa visus speciālistu ziņojumus, kāda ir situācija un mēs idejiski vienojamies par to, kādus lēmumus mums vajadzētu pieņemt. Tad tos izstrādā konkrēti līdz galam un mēs tos pieņemam ceturtdien. 

Šodien mēs no veselības ministra neuzklausījām tādu redzējumu, vai piedāvājumu, kas būtu jādara, bet ļoti skaidru un skaudru aprakstu par situāciju kāda tā ir.

Viņa apraksts gan par slimnīcām, gan par saslimšanas tendencēm skaidri liecina par to, ka šobrīd nav nekāda pamata domāt, ka valdība varētu īpaši mīkstināt vai radikāli mainīt kopējos ierobežojumus.

Arī kā veselības ministrs ļoti skaidri uzsvēra, ka mēs šobrīd nevaram nekādi atļauties saslimstības jebkāda veida pieaugumu. Agrīnā stadijā, iespējams, ir norādes, ka situācija stabilizējas, bet mums ar stabilizāciju vien nepietiek. Mums ir jāpanāk saslimstības samazināšana.

Mēs esam redzējuši Eiropā tādas valstis kā Īrija, kur ar dažāda veida ierobežojumiem bija ļoti labi uzveikusi Covid-19 uzliesmojumu. Viņi pirms Ziemassvētkiem bija starp visām Eiropas Savienības valstīm viszemākā saslimstības līmenī, pat zemākā nekā Somijas.

Tad uz Ziemassvētkiem viņi atcēla savus ierobežojumus un rezultātā viņi nepilnu trīs nedēļu laikā ir kļuvuši par vienu no Eiropas līderiem tieši saslimstībā ar ģeometrisku progresiju. Tātad ļoti skaidrs, ka šī slimība ir bīstama valstīs, kur atceļ ierobežojumus," sacīja Kariņš.

Otrdien, 19.janvārī, valdība un Krīzes vadības padome diskutēs par drošības pasākumiem pēc 25.janvāra, pirmdien pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes mediju pārstāvjus informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš stāstīja, ka veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) koalīcijas partnerus informējis par nopietno situāciju slimnīcās, tāpēc otrdien valdība un Krīzes vadības padome lems par tālāko rīcību, proti, kādi būs vai nebūs ierobežojumi pēc 25.janvāra, kad beigsies termiņš virknei patlaban noteiktu ierobežojumu.

Kariņš piebilda, ka koalīcija par konkrētiem ierobežojumiem nav runājusi, jo lēmumi tiks pieņemti, konsultējoties ar ekspertiem.

Tāpat premjers no finanšu ministra Jāņa Reira (JV) vadītās darba grupas šonedēļ sagaida priekšlikumus, kā paplašināt Covid-19 krīzē paredzēto valsts atbalstu uzņēmējiem un iedzīvotājiem.

Jau vēstīts, ka, izvērtējot aktuālos epidemioloģiskos datus, var novērot, ka ieviestie drošības pasākumi ir palīdzējuši nedaudz stabilizēt situāciju, taču saslimstība ar Covid-19 joprojām ir augsta, informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

Aizvadītajā nedēļā tika atklāti 6096 jauni inficēšanās gadījumi, kamēr nedēļu iepriekš - 4. līdz 10.janvārī - tika atklāts 7071 sasirgušais. Tādējādi pagājušajā nedēļā ik dienu tika atklāti vidēji 871 gadījumi, kamēr - 4. līdz 10.janvārī - vidēji 1010 gadījumi dienā.

Pagājušajā nedēļā tika veikti kopumā 72 045 Covid-19 testi, kas ir 3801 testu mazāk nekā nedēļu iepriekš, un pozitīvo testu īpatsvars bija 8,5%, kamēr pirms septiņām dienām tas bijis 9,3%. Pagājušajā nedēļā vidēji dienā veikti 10 292 testi, bet nedēļu pirms tam - 10 835 testi.

Aizvadītās nedēļas laikā arī nedaudz samazinājies stacionēto Covid-19 pacientu skaits. Slimnīcās nokļuva vidēji 116 cilvēki dienā, kamēr nedēļu iepriekš šis rādītājs bija 134 stacionēti pacienti dienā.

Kā liecina Nacionālā veselības dienesta dati uz 18.janvāri, šobrīd stacionāros ar vidēji smagu un smagu Covid-19 norises gaitu ārstējas kopumā 1172 pacienti, kas ir par 28 pacientiem mazāk nekā pirms septiņām dienām.

Citi šobrīd lasa

"No visa nevajadzīgā esmu atteikusies," - Maija Doveika par savas dzīves revolūciju 1
"Ļaujiet apsēsties kaut divi galdi starpā!" Populārais bārmenis Andris Reizenbergs aicina atļaut pusdienot vismaz āra terasēs
Valērija Maligina "Olainfarm" mantinieču strīdā viena puse nolīgusi tieslietu ministra Jāņa Bordāna advokātu biroju 1
Skatīt visus komentārus

Стоимость платья герцогини Меган шокировала поклонников

Фигура 55-летней Лиз Херли на пляжном снимке взволновала поклонников