Pavļuts skaidro, kā plāno iedrošināt vakcinēties arī tos mediķus, kuri no vakcīnas atsakās
Ar tiešsaistes lekcijām, kurās uzstājas autoritatīvi mediķi, kā arī ar plašākiem komunikācijas materiāliem varētu iedrošināt vakcinēties pret Covid-19 arī tos mediķus, kuri šobrīd no vakcīnas atsakās, piektdien preses konferencē sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
"Šo jautājumu šodien apspriedām ar slimnīcu vadītājiem, tostarp ar pārstāvi no Daugavpils slimnīcas. Tika panākta vienošanās, ka Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca varētu nodrošināt tiešsaistes tikšanos ar autoritatīviem mediķiem, kas strādā tieši Stradiņos. Viņi varētu noturēt iedrošinošu lekciju saviem kolēģiem, kas patiesībā ir mācījušies pie šiem cilvēkiem. Šādi varētu saņemt iedrošinājumu un apliecinājumu, cik ļoti ir nepieciešams vakcinēties, ka tas savā ziņā ir ārsta pienākums - rādīt piemēru iedzīvotājiem. Šādi cita starpā varētu glābt arī dzīvības," norādīja Pavļuts.
Viņš arī bilda, ka tuvākajās dienās tiks apspriesti tūlītējie pasākumi, kurus īstenot komunikācijas laukā. Pavļuts akcentēja, ka informācijas materiāliem jābūt pieejamiem arī krievu valodā, jo, piemēram, Latgalē materiāli latviešu valodā diemžēl ne vienmēr tiekot pilnībā uztverti. "Mums ir jācīnās ar Kremļa propagandu, praktiski jācīnās pret dezinformāciju," norādīja jaunais veselības ministrs.
Jau ziņots, ka atsaucība vakcinēties Daugavpils slimnīcā ir ļoti zema. Trešdien SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" valdes loceklis Grigorijs Semjonovs pauda, ka liela darbinieku daļa tic dezinformācijai par vakcīnām, kas tiek izplatīta sociālajos tīklos un medijos.
Viņš klāstīja, ka informācija par vakcīnām, tostarp molekulāro sastāvu un kontrindikācijām, tiek sniegta ikdienas sapulcēs, darbinieku e-pastos, iekšējā informēšanas sistēmā. Veikta arī obligātā anketu aizpildīšana par vēlmi vai nevēlēšanos vakcinēties, apliecinot to ar parakstu. Taču joprojām vakcinēties piekrīt aptuveni desmitā daļa darbinieku.