Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pareizi uzliktai sejas maskai ir jāapsedz gan deguns, gan mute. Ja kāds masku nēsā tikai uz mutes vai nobīda uz zoda, arī viņš tiek uzskatīts par maskas nenēsātāju. (Foto: BNS foto/ Scanpix)
 

Ļaunprātīgi sejas masku nelietotāji ir jāsoda, uzskata ministrs 11

Sabiedrība
22. oktobrī 09:26 2020. gada 22. oktobrī 09:26 | Papildināts, 22. oktobrī 09:46
  Jauns.lv / LETA
Kontrolējot sejas aizsargmasku lietojumu, būtu jānodala dažādas situācijas - kad cilvēkam masku ir nejauši aizmirsies uzlikt un kad savukārt tā netiek lietota apzināti un ļaunprātīgi, šorīt LTV "Rīta panorāmā" šādu viedokli pauda tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP). Politiķa skatījumā, jāsoda būtu tieši ļaunprātīgi sejas masku nelietotāji.

Ministrs izteicās, ka sodāmi būtu arī tie, kas kūda uz masku nelietošanu, tomēr pašlaik politiķis domā, ka valsts iestādes nesāks ķert tos, kas sociālajos tīklos musina sejas maskas nelietot.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns. (Foto: LETA)

Bordāns atzina, ka Tieslietu ministrija pašlaik nav gatavojusi normatīvo aktu izmaiņas, lai sodus par masku nelietošanu varētu uzlikt ne vien privātpersonām, bet arī komersantiem, kuri pieļauj cilvēku bez maskām atrašanos savos objektos.

Politiķis domā, ka valstij nevajadzētu paredzēt sodu iespējas par pilnīgi visu, lai neveidojas stāvoklis, kad teju katrai sadzīves situācijai var atrast piemērojamu sodu. Bordāns domā, ka pašlaik pārdevējiem nevajadzētu uzlikt jaunu funkciju kontrolēt masku lietojumu, lai viņi var nodarboties ar saviem tiešajiem darba pienākumiem.

Citi šobrīd lasa

Viena tikšanās, septiņi saslimušie - Covid-19 ķer populārus Latvijas mūziķus
"Tas vakars bija skarbs" - "Moderna" ražotās vakcīnas saņēmējs pastāsta par blakusefektiem 5
37 gadu vecumā no Covid-19 miris pazīstams Lietuvas smagatlēts
Skatīt visus komentārus

Стало известно, куда переедет Мелания Трамп из Белого дома