Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs, zvērināts advokāts Jānis Rozenbergs. (Foto: LETA)
 

Latvijas Zvērinātu advokātu padome cer, ka likumsargiem pēc iespējas ātri izdosies atklāt Rebenoka slepkavību

112
2020. gada 20. septembrī 15:14 2020. gada 20. septembrī 15:14
  LETA
Latvijas Zvērinātu advokātu padome cer, ka policijai sadarbībā ar prokuratūru pēc iespējas ātri izdosies atklāt advokāta Pāvela Rebenoka slepkavības lietu, atzina padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Patlaban padomes rīcībā nav nekādas oficiālas informācijas par noziegumu un jebkādiem izmeklēšanas virzieniem vai motīviem. "Līdz ar to patlaban mums nav pamata runāt par to, ka slepkavība notikusi saistībā ar viņa profesionālo darbību. Ja policijai izdosies kaut ko noskaidrot, tad varēsim par to sniegt viedokli," norādīja advokāts.

Pāvels Rebenoks (1980-2020). (Foto: LETA)

Uz norādi, ka pēdējo gadu laikā trīs advokāti nogalināti, Rozenbergs norādīja, ka patlaban nevienā no gadījumiem nav apstiprinājies, ka noziegums paveikts saistībā ar profesionālo darbību advokatūrā. 2018.gadā notikusī advokāta un maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavība nav atklāta, līdz ar to nav zināms, vai slepkavība izdarīta profesionālās darbības advokatūrā vai maksātnespējas administrēšanas jomā dēļ. "Patlaban tās visas ir spekulācijas un es skaļus apgalvojumus patlaban nevēlos izteikt," piebilda Rozenbergs.

Jau ziņots, ka aizvadītajā naktī nogalināts zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka advokāts nogalināts savās mājās un noziedznieki ēkā veikuši arī laupīšanu.

Policijā sākts kriminālprocess par slepkavību, ja tā saistīta ar laupīšanu.

Šobrīd izmeklēšanā iesaistīti lieli policijas resursi, tiek veiktas operatīvās un izmeklēšanas darbības. Tiek pārbaudītas vairākas notikušā versijas. Izmeklēšanas interesēs sīkāku informāciju Valsts policija šobrīd nesniegs.

Arī Rebenoka kolēģis, jurists Mārtiņš Krieķis, kurš vēl sestdien ticies ar Rebenoku, aģentūrai LETA teica, ka Rebenoks ir nogalināts. "Varu apstiprināt, ka tā ir bijusi slepkavība, ka tā ir notikusi šonakt, un, ka tā ir notikusi, izmantojot fizisku spēku," klāstīja Krieķis.

Viņš arī uzskata, ka tā ir bijusi politiskā slepkavība un pasūtītāji esot saistīti ar obligātā iepirkuma komponentes jautājumiem.

Krieķis teica, ka sestdien vakarā Rebenoks bijis pie viņa ciemos, un aizbraucis mājās vēlu naktī. "Tāpēc tas, ko mēs redzam - neticu, ka tā ir laupīšanas slepkavība. Tā ir slepkavība izdarīta ar apzinātu mērķi," uzskata Krieķis. Mikroblogošanas vietnē "Twitter" viņš raksta, ka izsludinājis 20 000 eiro atlīdzību par slepkavu atrašanu.

Saistītās ziņas

Rebenoka partneris advokātu birojā: "Policijai pēc iespējas ātri jāatrod vainīgais"
Ministrs Nemiro pēkšņi atlaiž visu "Latvenergo" padomi un amatā ieceļ savu draugu, skandalozo padomnieku Rebenoku 67
Advokāta Rebenoka slepkavība: sestdienas vakarā pirms nāves viņš viesojies pie Krieķa

Pērn martā Rebenoks, vēl esot "Olainfarm" padomes priekšsēdētājs, vērsās pie Valsts policijas toreizējā priekšnieka Inta Ķuža un Valsts drošības dienesta (VDD) priekšnieka Normunda Mežvieta saistībā ar viņam izteiktiem draudiem dzīvībai. Sarunā ar aģentūru LETA advokāts toreiz neizpauda ne draudu veidu, ne draudu izteicēju. Savukārt Valsts policijā aģentūrai LETA tolaik apstiprināja, ka ir saņemts Rebenoka iesniegums un notiek tā izvērtēšana.

Šī ir jau trešā advokāta slepkavība pēdējos gados, no kurām viena - advokāta Ulda Bērziņa slepkavību Mārupē ir atklāta. LETA jau rakstīja, ka 2018.gada 30.maija rītā, tika nošauts advokāts un maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Šī lieta vēl nav atklāta. Tāpat 2019.gada 20.jūlijā divi divi vīrieši maskās iebruka privātmājā Mārupē, lai veiktu laupīšanu. Tobrīd mājā pārradies advokāts un bijušais tiesnesis Bērziņš, kurš tika nošauts.

Citi šobrīd lasa

Efektīgas virsdrēbes un stilīgi mājas tērpi: kas būs modē 2021. gadā
Kristīne Nevarauska pievienojas "Viņas melo labāk" pulciņam un trakos kā greizsirdīga sieva 1
Mārtiņa Pētersona mīklainā pazušana: par slepkavību aizdomās turētajam piemērots apcietinājums
Pievienot komentāru

Дочь Трампа объявила о помолвке с нигерийским миллионером

"Лиза на колядках": Максим Галкин показал, как его дочь нарядилась коровой