Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Izbijis policists apdraud jūrmalniekus
Artūrs Karičkins – ja redzat viņu pie stūres, zvaniet policijai, pirms notikusi jauna nelaime. (Foto: Valsts policija)

Izbijis policists apdraud jūrmalniekus 10

112
2020. gada 10. augustā 04:25 2020. gada 10. augustā 04:25
 
Kārlis
Seržants
| Kas Jauns Avīze
Bijušais Jūrmalas pašvaldības policists Artūrs Karičkins Kauguros 14. jūnija naktī ar auto notriecis cilvēku. Kaut arī tas noticis vietā, kur nav gājēju pārejas, un teorētiski autovadītājam nebūtu par ko uztraukties, Karičkins negadījuma vietu atstāja un policijā pieteicās tikai pēc divām dienām – tas ir veids, kādā parasti mēģina izvairīties no alkohola pārbaudes.

Cietušais, kurš teju mēnesi pavadīja slimnīcā, apgalvo, ka auto ir braucis lielā ātrumā, pārkāpjot 50 kilometru stundā noteikto ierobežojumu. Vietējie ceļ trauksmi, jo, pēc viņu novērojumiem, Karičkins ar savu Audi A8 joprojām turpina pārvietoties pa Sloku un Kauguriem. Viņi arī izsaka varbūtību, ka, iespējams, izmantoti sakari, kas Karičkinam palikuši pēc darba pašvaldības policijā.

Lieta pēc trīs pantiem

Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska Kas Jauns Avīzei apstiprina, ka par negadījumu Jūrmalā, Skolas ielā, ir sākts kriminālprocess pēc trim pantiem.

Proti, pēc Krimināllikuma 260. panta 2. daļas: par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja tā rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai izraisīta nāve. Par to paredzēta brīvības atņemšana līdz astoņiem gadiem un tiesību atņemšana līdz pieciem gadiem.

262. panta 2. daļa: ja transportlīdzeklis vadīts alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē un cietušajam nodarīts viegls miesas bojājums. Par to draud līdz četriem gadiem ieslodzījumā.

312. panta 2. daļa: par izvairīšanos no tiesas lēmuma pildīšanas – tiesību ierobežošanas soda izciešanas. No tā izriet, ka autovadītājam negadījuma brīdī nav bijis tiesību, kas atņemtas ar iepriekšēju tiesas spriedumu.

Nav pirmā reize

Karičkins jau 2017. gada jūlijā alkohola reibumā izraisījis autoavāriju Slokā, gan bez cietušajiem, viņam piespriestas 200 stundas piespiedu darba un aizliegts vadīt auto četrus gadus.  Neoficiāla informācija vēsta, ka viņš varētu būt iesaistīts arī negadījumā Milzkalnē 2014. gadā, taču par to policijai ziņu nav.

Varbūt tikai sagadīšanās, bet tieši 2014. gadā Karičkins atstāja darbu Jūrmalas pašvaldības policijā. Tās priekšnieka vietnieks Kaspars Platnieks apstiprina: “Minētā persona izbeidza darba tiesiskās attiecības 2014. gada martā, pamatojoties uz darbinieka iesniegumu. Pašvaldības policijai nav informācijas, ar ko šobrīd nodarbojas minētā persona, ne arī par minētajiem faktiem.”

Apkopojot faktus, tomēr redzams, ka policija pēdējos divos gadījumos ir rīkojusies atbilstoši likumam un nekāda pārkāpēja piesegšana nenotiek. Vienlaikus likumsargi aicina: “Ja kādam ir informācija, ka konkrētā persona vada transporta līdzekli bez autovadītāja tiesībām, aicinām par to informēt Valsts policiju.”

Gadā aiztur ap 3500 dzērājšoferu

Pēdējo trīs gadu laikā par braukšanu reibumā ik gadu vidēji aizturēti aptuveni 3500 autovadītāju, no kuriem apmēram trešdaļa ir sēdusies pie stūres bez tiesībām, jo tās par līdzīgu pārkāpumu jau atņemtas.

Pēc jaunās sodu sistēmas ieviešanas no 1. jūlija saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu par transportlīdzekļa vadīšanu bez tiesībām (ja tās nav iegūtas vai ir atņemtas) draud naudas sods no 280 līdz 570 eiro.

Ja to turklāt dara dzērumā, draud kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 262. panta 1. daļas, kas paredz nebrīvi līdz vienam gadam, piespiedu darbu vai naudas sodu un tiesību atņemšanu līdz pieciem gadiem.

Citi šobrīd lasa

Tramps neprot atkāpties ar godu 25
Pirmo reizi četru gadu laikā sals Latvijā pastiprinājies līdz -30 grādiem 5
Miruši cilvēki istabiņās un 4000 saslimušo: pansionātos nespēj apturēt Covid-19
Skatīt visus komentārus

Анастасия Волочкова показала себя в тесном купальнике на фоне иконы

Принц Уильям рассказал, почему гордится своей бабушкой Елизаветой II