Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Alūksnes stacijā dzīvība kūsā pat uz sliedēm. (Foto: Tvaiks x ogle/Facebook )

Uzņēmīgs pāris Itāliju nomaina pret Alūksnes staciju 6

Novadu ziņas
1. augustā 07:10 2020. gada 1. augustā 07:10
  Kas Jauns Avīze
Alūksnes stacijā pienāk Baltijas valstīs vienīgais regulāri kursējošais šaursliežu bānītis Gulbene–Alūksne, un tagad braucēji var ieturēties atjaunotās stacijas telpās jaunatvērtajā kafejnīcā Tvaiks x ogle.

“Mēs esam saglabājuši lodziņu, pa kuru iepriekš tirgoja biļetes, tagad pa šo lodziņu mēs no virtuves pasniedzam burgerīšus,” Latvijas Radio stāsta saimniece Irita Tīlane-Pakalniņa.

Viņa atgriezusies dzimtajā pilsētā, līdzi atvedot vīru, rīdzinieku Andri, turklāt iepriekš abi vairākus gadus pavadīja Itālijā. Lēmums nav bijis grūts. “Pirmkārt, mums ir šeit savas lauku mājas, kur mēs pavadām brīvdienas. Protams, tā ir dzimtā valoda, kas visu vienkāršo. Otrkārt, ļoti patīk tā sajūta, ka vari piedalīties pilsētas veidošanā un sniegt kaut kādu pienesumu,” saka Irita, kura savu biznesa nišu saskatīja tieši Alūksnē.

Abiem uzņēmējiem ēdināšana ir jauns darbības veids, kas īstenots tieši Covid-19 krīzes laikā. Bail nav bijis, drīzāk iestājies miers, ka nav kur steigties, jo viss ir apstājies. Iecere sakrita ar brīdi, kad bija atjaunota stacijas ēka, bet pašvaldībā vēl nebija īsti nolemts, kādu uzņēmējdarbību tajā veidot.

Pirmā ideja bija, ka te varētu strādāt kāds amatnieks, bet tad ar savu piedāvājumu ieradās Irita un Andris. “Mēs līdz tam brīdim bijām tik tālu izauguši, ka ir tik daudz apmeklētāju, ka šī kafejnīca te ir nepieciešama,” Latvijas Radio teic pašvaldības projektu vadītāja Sanita Adlere.

Blakus stacijas ēkai ir tūristu iecienītais bijušais bānīša bagāžas šķūnis ar ekspozīciju un veiksmīgi atjaunota bijusī dzelzceļa viesnīca Bahnhofs Hotel. “Redzot, ka pašvaldība sakārto ielu, rada stāvvietas, arī uzņēmējs iegulda finansējumu,” piebilst Adlere. Atdzimšanu gaida arī tuvējā labības elevatora ēka, kurā, iespējams, varēs apskatīt seno auto ekspozīciju.

Citi šobrīd lasa

Ciemos pie Annas Heinrihsones. Māksliniece: "Rīgas centrs man ir ļoti svarīgs"
51 gadu vecā Dženifera Lopesa atrāda sevi bez kosmētikas 1
"Šis ceļojums ir garš, nepilnīgs. Es vienmēr izvēlējos piecelties un turpināt iesākto." Sieviete pārsteidz un iedvesmo ar savām vizuālajām pārmaiņām
Skatīt visus komentārus

После похудения на 45 кг Адель выложила фото в боди и легинсах - поклонники с трудом узнали певицу

Выяснилось, как Меган играла на слабостях принца Гарри