Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Video: Šādi šobrīd trenējas Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki

Kultūra
23. aprīlī 11:54 2020. gada 23. aprīlī 11:54
  Jauns.lv
Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki jau otro nedēļu trenējas ar lietotnes Zoom starpniecību. Trīs reizes nedēļā notiek klasikas treniņstunda, bet reizi nedēļā – fizioterpijas nodarbība.

Lai nodrošinātu šīs attālinātās nodarbības, būtiska nozīme ir baleta treniņu zāles apskaņošanas un video ierakstīšanas tehnikai, kas ar Latvijas Nacionālās operas fonda atbalstu tika uzstādīta iepriekšējā gadu mijā.

“Baletdejotājiem šobrīd ir iespēja trenēties individuāli, Youtube skatoties treniņa stundas, ko ievieto pedagogi no visas pasaules. Taču mūsu kopējās nodarbības uztur kolektīva garu. Ir prieks redzēt citam citu un komunicēt – tā ir pavisam cita sajūta un motivācija trenēties. Mums, pedagogiem, attālinātās treniņstundas sākotnēji bija izaicinājums – īpaši tādēļ, ka video un skaņu dejotāji katrs savās mājās redz un dzird ar aizkavēšanos, taču nu jau esam iemanījušies!” stāsta Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

Latvijas Nacionālās operas fonds dibināts 1997. gadā un tā mērķis ir atbalstīt Latvijas Nacionālās operas un baleta radošo darbu, organizējot fizisko un juridisko personu ziedojumu piesaisti. Fonda ģildē apvienojušies mākslas mīļotāji, kas regulāri ziedo operas un baleta mākslinieciskajai izaugsmei.

Citi šobrīd lasa

Latgaliešu smagi piekautais kuldīdznieks pret saviem pāridarītājiem policijā nevērsīsies 21
"Es visu apmaksāju, bet mani patriec mežā,” - Ēriks Stendzenieks konfliktē ar sievu 14
Merzļikins pandēmijas laikā pa kluso apprecējies: "Nebija īstais brīdis, lai to paziņotu publiski"
Pievienot komentāru

Суд Деппа и Херд: Фекалии на супружеской постели, показания свидетелей и другие подробности

Кому повезет в августе: астрологи пророчат перемены в жизни четырех знаков зодиака