Policistiem un robežsargiem par darbu krīzes laikā piemaksām atvēlēti 2,5 miljoni eiro
Valdība šodien atbalstīja 2 590 703 eiro piešķiršanu Covid-19 krīzes piemaksām policistiem, robežsargiem un Valsts drošības dienesta amatpersonām, informēja Iekšlietu ministrijā.
Piemaksas paredzētas 20% apmērā no atalgojuma.
Finanšu ministrijai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirs IeM finansējumu, lai nodrošinātu piemaksas no 12.marta līdz 31.maijam.
Piemaksas paredzētas Valsts policijas, Valsts robežsardzes un VDD amatpersonām.
Kritēriji paredz, ka piemaksas būs tikai tām amatpersonām, kuras ir tiešā saskarē ar Covid-19 inficētām vai iespējami inficētām personām, ir tiešā saskarē ar Covid-19 riska grupas pacientiem vai arī veic darbu paaugstinātas intensitātes un apdraudējuma apstākļos, nodrošinot īpašu ieguldījumu pandēmijas ierobežošanā un izraisīto seku mazināšanā.
Valdības lēmuma anotācijā skaidrots, ka piemaksas VDD amatpersonām pienākas, jo tās sniedz regulāru operatīvu atbalstu epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanā kopš pirmā identificētā Covid-19 gadījuma.
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) jau marta beigās paziņoja, ka kopš Covid-19 krīzes sākuma VDD strādā 24/7 režīmā, sniedzot nepieciešamo atbalstu Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC) un Ārlietu ministrijai, kā arī, līdzīgi kā ikdienā, dienests monitorē informatīvo telpu, lai varētu identificēt iespējamus apdraudējumus nacionālajai drošībai un dezinformācijas kampaņas.
VDD redzeslokā regulāri nonāk dažādas viltus ziņas, kas saistītas ar COVID-19. Ja šajās ziņās nav saskatāmi iespējami apdraudējumi nacionālajai drošībai, taču to iespaidā var tikt traucēta sabiedriskā kārtība un drošība, VDD informē par tām Valsts policiju.
VDD pārziņā ir Gaisa kuģu pasažieru datu reģistrs, līdz ar to dienests pēc SPKC pieprasījuma apkopo un izsniedz SPKC datus par konkrētu avioreisu pasažieriem, kuri varēja nonākt kontaktā ar inficētām personām, piemēram, pasažieru sēdvietas un kontaktinformāciju, kā arī citu informāciju, kas nepieciešama SPKC veiktajā epidemioloģiskajā izmeklēšanā.
Savukārt Ārlietu ministrijai (ĀM) VDD sniedz atbalstu saistībā ar Latvijas iedzīvotāju repatriāciju, katru dienu apkopojot un nosūtot ĀM atsevišķu gaisa pārvadātāju evakuācijas lidojumu pasažieru datus, iepriekš norādījis Ģirģens.
"Tāpat kā mediķi, arī iekšlietu sistēmas darbinieki šobrīd, veicot tūkstošiem kontroles par aizliegumu ievērošanu un drošības pasākumus uz robežas, sevi pakļauj paaugstinātam inficēšanās riskam, kā arī strādā papildus darba stundas. Tas, cik ātri atgūsimies no pandēmijas ir ne mazāk atkarīgs no dienestiem, kā no mediķiem, tieši tāpēc, novērtējot iesaistīto dienestu darbinieku darbu, uzveru, ka viņi ir pelnījuši arī finansiālu atzinību par paveikto," norāda iekšlietu ministrs.
Jau ziņots, ka Valsts policija un Valsts robežsardze ir iesaistīti ārkārtējās situācijas ierobežojumu kontrolē un citos pasākumos.
Tāpat ziņots, ka piemaksas saņems Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi, ģimenes ārsti, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti, Veselības ministrijas (VM) Krīzes vadības grupas speciālisti, Latvijas Infektoloģijas centra mediķi, kā arī laboratorijās un uzņemšanas nodaļās strādājošie. Piemakasas saņems arī Nacionālā veselības dienesta (NVD) darbinieki.