Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pēc Reira teiktā, pirmos dīkstāves pabalstus plānots izmaksāt jau rīt. “Uzņēmēji sāka pieteikties vakar un turpina šodien. Bet pabalstus sāks maksāt no piektdienas,” sacīja ministrs. (Foto: LETA)

Dīkstāves pabalstu izmaksai VID piešķir 102 miljonus eiro

Ziņas
26. martā 20:11 2020. gada 26. martā 20:11
  Jauns.lv / LETA
Ministru kabinets ceturtdien lēma pārdalīt Valsts ieņēmumu dienestam (VID) 102 miljonus eiro, lai sāktu dīkstāves pabalstu izmaksu, ceturtdien pēc valdības sēdes mediju pārstāvjiem pavēstīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Pēc Reira teiktā, pirmos dīkstāves pabalstus plānots izmaksāt jau rīt. “Uzņēmēji sāka pieteikties vakar un turpina šodien. Bet pabalstus sāks maksāt no piektdienas,” sacīja ministrs.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets otrdien lēma dīkstāves pabalstus sākotnēji izmaksāt aptuveni 73 000 darba ņēmējiem, kuri strādāja Covid-19 vistiešākā skartajās nozarēs, proti transporta un pārvadājumu, viesmīlības, tūrisma un kultūras nozarēs. Šajās nozarēs strādājošajiem valsts izmaksās dīkstāves pabalstu 75% apmērā no līdz šim saņemtās algas, bet ne vairāk kā 700 eiro apmērā par kalendāro mēnesi. Šis lēmums valsts budžetam izmaksās līdz 102 miljoniem eiro.

Tomēr šodien valdība lēma paplašināt to nozaru loku, kuras varēs pieteikt savus darbiniekus dīkstāves pabalsta saņemšanai, kā arī paši uzņēmumi varēs līdz trim gadiem atlikt nokavēto nodokļu nomaksu.

Patlaban gan nav zināms, cik daudz uzņēmumu pēc jauno noteikumu spēkā stāšanās plāno pieteikt savus darbiniekus dīkstāves pabalsta saņemšanai.

Iepriekš tika lēsts, ka dīkstāves pabalstu izmaksa visu nozaru darba ņēmējiem no valsts budžeta prasītu līdz 200 miljoniem eiro.

Kopumā Covid-19 radīto negatīvo seku mazināšanai valsts līdz šim lēmusi atvēlēt tuvu trim miljardiem eiro.

Citi šobrīd lasa

Krievijā pilnīga kontrole ar sejas atpazīšanas kamerām: policija ierodas pēc tam, kad vīrietis tikai iznesis atkritumus 18
“Daudzi palīdzību šobrīd izvēlas nemeklēt” narkoloģe komentē alkohola lietošanas paradumus Covid-19 krīzes laikā
Skaistumkaraliene Diāna Kubasova pastāsta, kā mocījās, sirgstot, iespējams, ar Covid-19
Tēmas: Koronavīruss
Pievienot komentāru

«Охотница за деньгами»: хакеры взломали новый сайт Меган и Гарри и зло подшутили над герцогиней

«Выпьем за любовь!»: сын Пугачевой и Галкина смешно спародировал Игоря Николаева