Rīgas Stradiņa universitāte pārtrauc klātienes lekcijas
foto: LETA
Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs.
Sabiedrība

Rīgas Stradiņa universitāte pārtrauc klātienes lekcijas

Jauns.lv / LETA

Saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) pārtrauc klātienes lekcijas.

Rīgas Stradiņa universitāte pārtrauc klātienes lek...

Saskaņā ar augstskolas rektora Aigara Pētersona sagatavoto rīkojumu klātienes lekcijas tiek pārtrauktas nolūkā mazināt studējošo, personāla un apmeklētāju veselības apdraudējumu, kā arī mazināt studiju un zinātniskās darbības nepārtrauktības apdraudējumu.

Rīkojumā norādīts, ka no 11.marta uz nenoteiktu laiku līdz turpmāku rīkojumu izdošanai ieviesti Covid-19 izplatības epidemioloģiskās drošības pasākumi, nosakot ierobežojumus.

Attiecībā uz studiju procesa organizēšanu tiek pārtrauktas klātienes lekcijas, bet klātienes nodarbības, proti, semināru īstenošana notiek saskaņā ar nodarbību sarakstu, bet, sekojot izmaiņām studiju sarakstā.

Rektora rīkojumā rakstīts, ka studiju process norit, izmantojot e-studiju vidi, tai skaitā video lekciju formā, un studiju programmu vadītājiem ir pienākums nodrošināt, ka, īstenojot studiju procesa aktivitātes pie trešajām personām, no RSU puses strikti tiek ievēroti šo iestāžu epidemioloģiskās drošības un citi norādījumi.

Tāpat rektors aicina "ar vislielāko atbildību" izvērtēt iespēju atcelt plānotos ārvalstu braucienus uz Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) noteiktajām Covid-19 skartajām valstīm, kā arī uz citām ārvalstīm.

Tomēr, ja studējošais plāno izceļot uz SPKC izplatītajā sarakstā iekļautajām valstīm, studējošajam ir pienākums divas darba dienas pirms došanās uz šīm valstīm pa e-pastu informēt dekānu par valstīm un datumiem, uz kurieni un kad plānots izbraukt.

Savukārt, ja studējošais ne ilgāk kā 14 dienas kopš trešdienas ir bijis SPKC minētajās valstīs un atgriezies Latvijā, viņam par to jāinformē fakultātes dekāns, viņš nedrīkst apmeklēt RSU telpas un klātienē nedrīkst kontaktēties ar RSU personālu. Šādam studentam jāveic pašizolācija. Attiecīgi studiju departaments kopā programmas vadītāju un dekānu lems par studiju procesa izmaiņām konkrētajam studējošajam.

foto: LETA
Rīgas Stradiņa universitātes rektors, profesors Aigars Pētersons
Rīgas Stradiņa universitātes rektors, profesors Aigars Pētersons

Tāpat Pētersona rīkojumā minēts, ka ja studējošais pēc šī rīkojuma izdošanas tomēr ir devies uz SPKC norādītajām valstīm un gatavojas atgriezties, tad studējošajam vismaz divas darba dienas pirms atgriešanās Latvijā elektroniski jāinformē dekānu, norādot izbraukšanas valsti un prombūtnes laika periodu. Studējošais divas nedēļas nedrīkst apmeklēt RSU telpas un klātienē nedrīkst kontaktēties ar RSU personālu, kā arī viņam jāatrodas mājas karantīnā.

Tādā gadījumā studiju departaments kopā ar dekānu un studiju programmas vadītāju arī lems par studiju procesa izmaiņām, ja uzskatīs tādas par iespējamām.

Rīkojumā arī norādīts, ja studējošais ir RSU dienesta viesnīcas īrnieks, universitāte uz divām nedēļām kopš atgriešanās Latvijā aptur īres līguma izpildi, kā rezultātā studējošais dienesta viesnīcā nedzīvo, uz šo laika periodu patstāvīgi sameklējot sev citu dzīvesvietu un veic pašizolāciju. Par šo laika periodu īrniekam netiks piestādīti izmaksu rēķini.

Vienlaikus rektors norāda, ka rīkojumā noteikto pienākumu neizpilde var tikt uzskatīta par būtisku studiju līguma pārkāpumu ar atbilstošām sekām, tostarp, ar iespēju tikt eksmatrikulētam un ar pienākumu segt zaudējumus un kaitējumu fiziskām un juridiskām personām.

RSU studiju prorektors Guntis Bahs uzsvēra, ka turpmākais akadēmiskais process RSU var tikt izmainīts un plānots atbilstoši epidemioloģiskā stāvokļa radītajiem apstākļiem un sabiedriskās drošības prasībām, tāpēc studentiem uzmanīgi jāseko līdzi nodarbību sarakstam. Vaicāts, vai Covid-19 dēļ ieviestās izmaiņas varētu ietekmēt arī eksāmenu norisi, viņš atbildēja, ka par to vēl ir pāragri spriest.

Kā vēstīts, Latvijā jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 atklāta desmit cilvēkiem, no kuriem deviņi ir vienas grupas tūristi, kas 7.martā Latvijā atgriezušies ar vienu reisu no slēpošanas kūrorta Itālijā.

Latvijas iedzīvotājus Covid-19 dēļ šobrīd stingri iesaka nedoties uz 11 valstīm - Ķīnu, Dienvidkoreju, Irānu, Japānu, Singapūru, Itāliju, Spāniju, Franciju, Vāciju, Austriju un Šveici. Šajās valstīs pastāv liels inficēšanās risks.

Papildus minētajam iedzīvotājus aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot vēl uz virkni valstu, tostarp, ASV, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Austrāliju, Bahreinu, Beļģiju, Čehiju, Dāniju, Ēģipti, Grieķiju, Indiju, Irāku, Islandi, Izraēlu, Kanādu, Kuveitu, Lielbritāniju, Malaiziju, Nīderlandi, Norvēģiju, Taizemi un Zviedriju. Ceļotājiem pašiem ir jāpieņem atbildīgs lēmums, vai apmeklēt minētās valstis.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) sociālajā vietnē '"Twitter" aicina nopietni uztvert aicinājumu "izvērtēt brauciena nepieciešamību" "Tāpat vien mēs to nepublicējam, tas nozīmē paaugstinātu risku, līdzvērtīgs dzeltenajam signālam," viņš skaidro. Tā ministrs reaģējis uz informāciju, ka kāda ceļojuma organizatori "Facebook" formē grupu slēpošanas braucienam uz Austriju un, vaicāti par Covid-19 risku, norādījuši, ka Ārlietu ministrija tikai neiesaka braukt - tātad viss esot mierīgi