Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
No februāra aviopasažieriem, kuri lidos uz un no Londonas būs jāsaskaras ar muitas kontroli, „zaļā koridora” vairs nebūs. (Foto: Paula Čurkste/LETA)

Kā lidosim uz Londonu pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības? 7

Sabiedrība
21. janvārī 05:50 2020. gada 21. janvārī 05:50
 
Elmārs
Barkāns
| Jauns.lv
31. janvārī Apvienotā Karaliste oficiāli svinēs savu izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Cilvēki jau baumo, ka līdz ar to tiks slēgtas robežas un no Rīgas lidostas vairs nevarēs aizlidot uz Londonu. Patiesībā lidojumi uz un no Lielbritānijas notiks tāpat, kā līdz šim. Bet Jauns.lv skaidro, vai breksits neietekmēs aviobiļešu cenas, un kas jāņem vērā aviopasažieriem, kuri lidos uz miglaino Albionu?

Faktiski gandrīz viss būs tā, kā bijis līdz šim, jo sāksies pārejas posms, kura laikā pusēm būs jāvienojas par to, kā tiks sakārtotas to attiecības tirdzniecībā, finansēs un citās nozarēs pēc Lielbritānijas izstāšanās beigām no ES.

Lidostas "Rīga" komunikācijas vadītāja Laura Karnīte portālam Jauns.lv teica: „No lidostas procedūru viedokļa lidostā "Rīga" nekādu izmaiņu nebūs. Lielbritānija jau šobrīd ir ārpus Šengenas zonas, līdz ar to pasažieriem tiek veikta robežkontrole, savukārt drošības prasības nosaka starptautiskie normatīvie akti, kas ir vienādi gan Latvijai, gan Lielbritānijai neatkarīgi no breksita. Šobrīd neviena aviokompānija nav informējusi lidostu par izmaiņām lidojumu grafikos”.

Lidkompānijas "airBaltic" Korporatīvās komunikācijas nodaļa portālu Jauns.lv informēja: „„airBaltic” lidojumi uz un no Apvienotās Karalistes tiks veikti kā iepriekš gan no Rīgas, gan Tallinas arī pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES. 2020. gadā „airBaltic” pasažieriem piedāvā līdz pat diviem reisiem dienā no Rīgas uz Londonu, kā arī marta nogalē uzsāks lidojumus jaunā maršrutā – no Rīgas uz Mančestru. Tāpat vasaras sezonā uzņēmums turpinās sezonālos lidojumus no Rīgas uz Aberdīnu.

Būtiskas izmaiņas pasažierus, kas ar tiešo reisu lidos no un uz Apvienoto Karalisti, neskars. Vienlaikus aicinām pasažierus sekot līdzi aktuālākajai informācijai attiecībā uz, piemēram, preču ierobežojumiem, ko atļauts ievest Latvijā un Apvienotajā Karalistē. Biļešu cenas ietekmē daudzi dažādi faktori, tostarp pasažieru pieprasījums. Pieprasījumam saglabājoties augstā līmenī, pašlaik nav pamata uzskatīt, ka cenas (uz Apvienoto Karalisti) varētu kāpt”.

Saistītās ziņas

Lielbritānijas iekšlietu ministrija latviešus sauc par draugiem un lūdz valstī palikt arī pēc breksita 89
Merkele: Breksits mainīgajā ģeopolitikā ir "modinātāja zvans" 5
Farāža "Breksita dienas" svinībām Londonā dota "zaļā gaisma" 4

Citi šobrīd lasa

Dzīve Eiropā ir iepauzēta, bet ne Zviedrijā. Latviete Stokholmā raizējas par cilvēku attieksmi un rīcību 9
"Brīnumi" Krievijā, kas sāka notikt pēc Putina paziņojuma par brīvo nedēļu 51
Kristaps Valters pamatīgi noskaities uz Armanda Pučes viedokli par profesionālajiem sportistiem 5
Skatīt visus komentārus

Анджелина Джоли нарушила правила самоизоляции ради Брэда Питта

Максим Галкин порадовал поклонников новым фото с Аллой Пугачевой и детьми