Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
11.novembra krastmalā šodien izvēlētā egle, jau sapušķota, tiks izvietota, sagaidot Pirmo adventi. Tradicionāli tās pilsētā stāv līdz Zvaigznes dienai 6.janvārī.

Rīgai izraudzīta 16 metrus stalta un 45 gadus veca Ziemassvētku egle. FOTO 28

Sabiedrība
2015. gada 23. novembrī 15:39 2015. gada 23. novembrī 15:39
Rīgā, 11.novembra krastmalā, pacelsies 15,5 metrus stāva un ap 45 gadus veca Ziemassvētku egle, kas izraudzīta SIA "Rīgas meži" piederošajā Tīreļu mežniecībā.

Egli šodien izraudzījās Rīgas domes vadība kopā ar "Rīgas mežu" pārstāvjiem un 6.klases skolēniem no Rīgas centra humanitārās vidusskolas. Šie paši jaunieši pavasarī piedalījās jauno eglīšu stādīšanā Olainē. Arī Tīreļu mežniecībā pēc pilsētas egles izraudzīšanas tradicionāli šodien tika iestādīti 80 egļu stādi.

Kopumā jaunieši apskatīja piecas egles, starp tām izvēloties 15,5 metrus staltu egli. Kā pastāstīja skolnieces Beatrise un Patrīcija, viņas raudzījušās, lai egle būtu pēc iespējas kuplāka. "Galvenais, lai ir kupla. Caurumaina nav tik smuki," pauda meitenes.

Visi jaunieši bija tērpušies rūķu cepurēs un sagādāja arī priekšnesumu, pie izvēlētās egles nodziedot divas Ziemassvētku dziesmas. Skolēni pauda prieku par pirmo sniegu, kas uzkritis tieši egles izraudzīšanās dienā, un atzina, ka jau izjūt svētku tuvošanos.

Kā pastāstīja "Rīgas mežu" pārstāvis Edgars Vaikulis, šodien izraudzītā svētku egle varētu būt ap 45 gadus veca, kas esot lietaskoka vecums. Savukārt "Rīgas mežu" mežsargs Ainārs ar speciālu ierīci izmērīja izvēlētās egles augstumu, noskaidrojot, ka tā ir teju 16 metru stalta. Viņš pastāstīja, ka Rīgas mežniecībā egles mēdz sasniegt pat 35 metru augstumu.

Pērn Tīreļu mežniecībā tika izraudzīta arī egle, kas no Latvijas tika dāvināta Briselei. Tā bija 18 metrus augsta un ap 50 gadus veca.

Vaikulis pastāstīja, ka kopumā Latvijas mežos egles ir reti sastopamas, līdz pat 70% mežu audzes veido priedes. "Latvijas mežos egļu ir maz un tās pašas cilvēka stādītas," pastāstīja "Rīgas mežu" pārstāvis. Pilsētas Ziemassvētku egle katru gadu tiek izraudzītas tieši Tīreļu mežniecībā, jo šeit to esot visvairāk - savulaik tās tika iestādītas papīfrabrikas vajadzībām, pastāstīja Vaikulis.

Šogad mežniecībā tika izraudzīta tikai svētku egle 11.novembra krastmalai. Doma laukumā tā jau ir izvietota, un to iepriekš izvēlējās "Rīgas mežu" pārstāvji. Kā pastāstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S), Doma laukumā egle šogad izvietota agrāk, lai laicīgi tajā paspētu izvietot arī Ziemassvētku tirdziņa namiņus. "Ziemassvētku tirgus bez egles būtu kaut kā jocīgi," atzina Ušakovs.

Katru gadu ikviens Latvijas iedzīvotājs ir tiesīgs nocirst vienu eglīti Ziemassvētkiem valsts mežos. "Rīgas mežu" teritorijās to aicina nedarīt.

11.novembra krastmalā šodien izvēlētā egle, jau sapušķota, tiks izvietota, sagaidot Pirmo adventi. Tradicionāli tās pilsētā stāv līdz Zvaigznes dienai 6.janvārī.

Egles izraudzīšanās pasākums saistīja lielu mediju uzmanību.

LETA / Foto: Anete Janševica

Citi šobrīd lasa

Zviedrijas kroņprincese Viktorija publisko mīlīgus foto no meitas pirmās skolas dienas
Karaliskais protokols attiecībā uz tetovējumiem ir visnotaļ pārsteidzošs
Trīs māsas no Krievijas, kuras brutāli nogalināja savu tēvu, aizkustinājušas iedzīvotāju sirdis
Skatīt visus komentārus

Поклонников шокировали новые фотографии курящей Аллы Пугачевой

Депутат застрелил мать своих троих детей, застав ее с любовником