Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājs Mārtiņš Bondars nesaskata ētiskas dabas problēmas tajā, ka viņam jābalso par pret viņu vērstās daudzmiljonu lietas “virsuzraudzes” – FKTK vadītājas iecelšanu amatā.  (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītājs Bondars nesaskata ētikas pārkāpumu, balsojot par FKTK vadītāju

Politika
2019. gada 25. oktobrī 05:11 2019. gada 25. oktobrī 05:11
  Jauns.lv
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājs Mārtiņš Bondars (“Attīstībai/Par!”) nesaskata neētisku rīcību ceturtdien Saeimas plenārsēdē balsojot par līdzšinējas bankas “Citadele” valdes locekles Santas Purgailes iecelšanu Finanšu kapitāla un tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdes amatā. Tieši Purgailei pēc būtības būtu jāuzrauga daudzmiljonu tiesvedība pret Bondoru likvidējamās “Latvijas krājbankas” lietā.

Pašlaik notiek tiesvedība daudzmiljonu lietā, kurā no septiņiem krahu cietušās “Latvijas krājbankas” vadītājiem, tostarp arī kādreizējā bankas valdes priekšsēdētāja Bondara, vēlas piedzīt zaudējumus – 15 miljonus eiro. Šo lietu pēc būtības uzrauga FKTK, par kuras vadītājas iecelšanu nu balsojis Bondars. Viņš neuzskata, ka būtu pārkāpis kādus ētikas principus. Bondars Jauns.lv teica:

“Ja jau nobalsojām par Purgaili, tad uzskatu, ka viņa ir piemērota FKTK padomes priekšsēdētājas amatam. Runājot par to, ka viņai varētu būt kādi reputācijas vai interešu konflikta riski, varu pateikt tikai vienu lietu – pēc būtības pozitīvi vērtēju, ja cilvēki no privātā sektora nāk strādāt uz publisko sektoru. Par to, vai Purgaile ir labākais kandidāts, politisko atbildību uzņemas Ministru kabinets. Mums bija iespēja vērtēt tikai vienu kandidātu. Ar likvidējamo “Latvijas krājbanku” man ir civilstrīds, kuru (likvidācijas procesu) principā vajadzētu uzraudzīt Purgailei. Tas, ka piedalījos šajā balsojumā no ētikas viedokļa, manuprāt, viss ir kartībā”. 

Tā kā finanšu pārkāpumos apsūdzētais Bondars ne vien balsojis par savas lietas “virsuzraudzes” apstiprināšanu augstajā amatā, bet vienlaikus arī vada mūsu parlamenta Budžeta komisiju. Pats Bondars šajā visā nekādus ētiskas dabas pārkāpumus nesaskata.

Šeit arī jāpiebilst, ka oficiāli Bondars šobrīd ir spiests dzīvot ar minimālo algu – 430 eiro, rūpīgi plānojot savu budžeta izdevumus. Pārējo nopelnīto naudu viņam atņem tiesu izpildītāji.

Saistītās ziņas

Bondars pieļauj, ka 2019. gada budžets vēl varētu mainīties 14
Bondars pat nevēlas runāt par to, kāda ir dzīve ar 430 eiro mēnesī 31
Ja Bondars nebūtu aizgājis pats, viņš tāpat būtu izslēgts no partijas

Citi šobrīd lasa

Latviešu uzņēmējas sešu gadu bilance: 4 mazuļi, radīts zīmols un Ņujorkas modes nedēļa
"Es visu apmaksāju, bet mani patriec mežā,” - Ēriks Stendzenieks konfliktē ar sievu 15
Merzļikins pandēmijas laikā pa kluso apprecējies: "Nebija īstais brīdis, lai to paziņotu publiski"
Pievienot komentāru

Суд Деппа и Херд: Фекалии на супружеской постели, показания свидетелей и другие подробности

Кому повезет в августе: астрологи пророчат перемены в жизни четырех знаков зодиака