Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Petraviča: "Lielajām pensijām varētu palielināt nodokli no 20 uz 50 procentiem" 45

Viedokļi
2019. gada 15. oktobrī 18:53 2019. gada 15. oktobrī 18:53
  RīgaTV 24
"Esam apskatījuši dažādus variantus, tai skaitā, ka pensijas varētu aprēķināt, piemēram, katru darba stāža gadu novērtējot ar astoņiem eiro, līdz ar to katru gadu tam būtu nepieciešami 200 miljoni eiro. Bet tad piecu gadu laikā mēs iztērētu visu sociālo budžetu un pensijas vispār nevarētu izmaksāt. Uz to ir jāskatās atbildīgi," RīgaTV 24 raidījumā "Kārtības Rullis", komentējot iespējas palielināt pensijas, sacīja Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Ministre piekrīt, ka pensijas Latvijā ir ļoti zemas un liela daļa cilvēku ar pensijām nevar izdzīvot, ir pusmiljons cilvēku, kas dzīvo uz nabadzības robežas vai pat zem tās.

“Mēs esam sociāli atbildīga valsts un pensijas tiek aprēķinātas no katra cilvēka uzkrājuma. Un arī nākotnes pensionāri, kas šodien saņem algas, uzkrāj savai nākotnes pensijai. Viņi uzkrāj savu kapitālu,” skaidro Petraviča.

Labklājības ministre Ramona Petraviča uzsver, ka pensija neesot nekāda dāvana, tas ir katra paša veidots uzkrājums. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Labklājības ministre uzsver, ka pensija neesot nekāda dāvana, tas ir katra paša veidots uzkrājums. Viņa arī atgādina, ka ir cilvēki, kas strādājuši Padomju laikos, līdz ar to pensiju kapitāls nav tāds, kādam tam jābūt mūsdienu izpratnē. Un tādēļ šīs pensijas ir ļoti niecīgas.

“Tādēļ es cenšos palielināt, kaut vai nedaudz tās minimālās pensijas. Ir cilvēki, kas mēnesī saņem 63 eiro lielu pensiju un tas nav normāli. Mēs esam skatījuši arī jautājumu, ka varbūt tām lielajām pensijām nodoklis varētu būt nevis 20%, bet gan 50%, jo mums ir, kas saņem arī pensijās daudzus tūkstošus, bet maksā nodokli tik pat, cik tas, kurš saņem 300 eiro,” plānus, kā mainīt pensiju sistēmu atklāj Petraviča.

Citi šobrīd lasa

Omulīgi, neķītri un jautri - Jurijs un Svetlana Žigajevi jeb pašmāju trakulīgākais pāris internetā 1
FOTO: Ukrainas lielāko dabisko krūšu īpašniece, 31 gadu vecā Mila, apbalvota svinīgā ceremonijā Kijevā 2
Latgalietis nofilmē "varoņdarbu", kā Kuldīgā uz ielas "izslēdz" nevēlamu garāmgājēju (necenzēta leksika: 18+) 12
Skatīt visus komentārus

За 3 часа до трагедии: опубликованы кадры, на которых пропавшую звезду сериала «Хор» в последний раз видели живой

Выяснилось, почему сын герцогини Меган и принца Гарри не общается с другими детьми