Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rīgas mēra amata kandidāts Viesturs Zeps: „„Rīgas namu pārvaldniekā” ir nepieciešama pamatīga darba pārskatīšana, lai tā darbības modelis varētu atbilst cilvēku vajadzībām. (Foto: Rojs Maizītis)

Rīgas mēra kandidāts Viesturs Zeps: Visvairāk rīdziniekus neapmierina „Rīgas namu pārvaldnieks” 13

Sabiedrība
2019. gada 11. augustā 07:41 2019. gada 11. augustā 07:41
  Jauns.lv
Rīgas domes opozīcijas virzītais galvaspilsētas mēra kandidāts Viesturs Zeps („Attīstībai/Par!”) teic, ka visvairāk galvaspilsētas iedzīvotājus neapmierina pašvaldības namu apsaimniekotājs „Rīgas namu pārvaldnieks” – par to tiek saņemts visvairāk sūdzību.

„Visvairāk sūdzību saņemam par „Rīgas namu pārvaldnieku” (RNP). Pirmām kārtām novecojusī iecirkņu sistēma, kur darbinieki neatrodas uz vietas, neapseko dzīvokļus. Tā apsaimniekojot, daļa no mājām lēnā garā pārvēršas par graustiem. RNP nepieciešama pamatīga darba pārskatīšana, lai tā darbības modelis varētu atbilst cilvēku vajadzībām.

Atceramies pagājušo gadu, kad rudenī slēdza klāt siltumu. Visu vasaru varēja sagatavoties, bet rudenī vairākos tūkstošos dzīvokļu siltuma nebija. Un tad RNP nepārtraukti veiktie remonti – it kā remontē, bet neko nesaremontē,” Zeps teica Jauns.lv.

Rīdzinieki jau gadiem sūdzas par „Rīgas namu pārvaldnieka” paviršo un dārgo darbību, bet uzlabojumu kā nav, tā nav. (Foto: Ieva Lūka/LETA)

Par to, kāds „bardaks” valda Rīgas domes uzņēmumos, viņš ilustrē ar nodibinājuma „Rīga.lv” piemēru: 

„Klasisks piemērs ir nodibinājums „Rīga.lv”, kas gadā vidēji saņem aptuveni divus miljonus eiro lielu dotāciju. Šī organizācija lielā mērā dublē domes Sabiedrisko attiecību nodaļu un Izglītības, kultūras un sporta departamentu. „Rīga.lv” it kā pārrakstīja, pārpublicēja rakstus. Nevarēja saprast, kurā brīdī tie ir autordarbi, kurā vienkārši pārrakstīti.

Tad atkal piešķirtais finansējums nevalstiskām organizācijām (NVO) ne pēc atklāta konkursa principa, kurā var piedalīties jebkurš. Uz katru domes sēdi nāk lēmumprojekti, kuros ir atbalsts kaut kādiem projektiem, un es nesaprotu, pēc kādiem principiem tie nonākuši līdz domei. Formāli konkurss izsludināts, bet varēja kvalificēties viena vai divas biedrības. Saprotams, ka tas viss ir sarunāts un tikai pēc tam procedūra tiek „piedzīta klāt”. Šo gadu laikā ir izveidojušās privileģētās organizācijas, kurām visu laiku tiek nodrošināts atbalsts, kam citi netiek klāt”.

Citi šobrīd lasa

Mikrobiologs dara tā... Pirmās piecas lietas, kas jāizdara, ieejot mājās no ielas 2
Dzīve Eiropā ir iepauzēta, bet ne Zviedrijā. Latviete Stokholmā raizējas par cilvēku attieksmi un rīcību 6
Kristaps Valters pamatīgi noskaities uz Armanda Pučes viedokli par profesionālajiem sportistiem 1
Skatīt visus komentārus

Анджелина Джоли нарушила правила самоизоляции ради Брэда Питта

Максим Галкин порадовал поклонников новым фото с Аллой Пугачевой и детьми