Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ilustratīvs foto. (Foto: Pexels.com)

Aptauja: Latvijā 71% iedzīvotāju ir saskārušies ar mājdzīvnieku pazušanu 3

Sabiedrība
14. jūlijā 20:09 2019. gada 14. jūlijā 20:09
Jauns.lv / LETA
Latvijā 71% aptaujāto iedzīvotāju, kuriem ir mājdzīvnieki, ir saskārušies ar to pazušanas gadījumiem, liecina mobilo sakaru operatora "Tele2" aptauja.

Galvenokārt aptaujātie norādījuši, ka dzīvnieki pazuduši neuzmanības dēļ, atstājot atvērtus logus, durvis vai sētas vārtiņus. Savukārt 39% aptaujāto par efektīvāko mājdzīvnieku uzraudzīšanas stratēģiju uzskata mājdzīvnieka izsekošanas ierīces izmantošanu.

Aptaujā noskaidrots, ka 57% gadījumu mājdzīvnieki pēc pazušanas ceļu mājup atraduši paši, bet 31% gadījumu dzīvniekam izdevies atrast savas mājas ar līdzcilvēku starpniecību, 25% pazušanas gadījumā mājdzīvnieku tā saimniekiem atrast tā arī nav izdevies. Visbiežāk šāda situācija piemeklējusi lauku reģionos mītošos mājdzīvniekus.

"Tele2" mazumtirdzniecības direktore Dace Škrabe sacīja, ka, lai arī aptuveni trešdaļai Latvijas iedzīvotāju savus mājdzīvniekus izdevies atrast ar līdzcilvēku palīdzību, mūsdienu mobilās tehnoloģijas sniedz iespēju savus pazudušos mājas mīluļus atrast ātrāk, piemēram, neliela viedierīce, kas piestiprinātas pie dzīvnieka kakla siksniņas, ļauj noteikt tā atrašanās vietu, saņemot informāciju mobilajā telefonā.

"Tele2" aptauja veikta sadarbībā ar pētījumu kompāniju "Snapshots" no 25.jūnija līdz 1.jūlijam, aptaujājot 747 respondentus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Citi šobrīd lasa

FOTO: krāšņi tērpta sabiedrība dodas uz krievu zvaigznes Grigorija Ļepsa koncertu Jūrmalā 11
Kā labi izskatīties fotogrāfijās? Ielu modes tendences
Pasaules garšu atklājējs Kaspars Virsnītis: "Ēdiens satuvina cilvēkus"
Skatīt visus komentārus

"На кассе поняла - мой счет заблокирован": жительница Латвии в шоке от взыскания алиментов

В Юрмале после концерта жестоко избили женщину, а потом и заступившегося за нее мужчину 4