Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ilustratīvs foto. (Foto: Pexels.com)

Aptauja: Latvijā 71% iedzīvotāju ir saskārušies ar mājdzīvnieku pazušanu 3

Sabiedrība
14. jūlijā 20:09 2019. gada 14. jūlijā 20:09
Jauns.lv / LETA
Latvijā 71% aptaujāto iedzīvotāju, kuriem ir mājdzīvnieki, ir saskārušies ar to pazušanas gadījumiem, liecina mobilo sakaru operatora "Tele2" aptauja.

Galvenokārt aptaujātie norādījuši, ka dzīvnieki pazuduši neuzmanības dēļ, atstājot atvērtus logus, durvis vai sētas vārtiņus. Savukārt 39% aptaujāto par efektīvāko mājdzīvnieku uzraudzīšanas stratēģiju uzskata mājdzīvnieka izsekošanas ierīces izmantošanu.

Aptaujā noskaidrots, ka 57% gadījumu mājdzīvnieki pēc pazušanas ceļu mājup atraduši paši, bet 31% gadījumu dzīvniekam izdevies atrast savas mājas ar līdzcilvēku starpniecību, 25% pazušanas gadījumā mājdzīvnieku tā saimniekiem atrast tā arī nav izdevies. Visbiežāk šāda situācija piemeklējusi lauku reģionos mītošos mājdzīvniekus.

"Tele2" mazumtirdzniecības direktore Dace Škrabe sacīja, ka, lai arī aptuveni trešdaļai Latvijas iedzīvotāju savus mājdzīvniekus izdevies atrast ar līdzcilvēku palīdzību, mūsdienu mobilās tehnoloģijas sniedz iespēju savus pazudušos mājas mīluļus atrast ātrāk, piemēram, neliela viedierīce, kas piestiprinātas pie dzīvnieka kakla siksniņas, ļauj noteikt tā atrašanās vietu, saņemot informāciju mobilajā telefonā.

"Tele2" aptauja veikta sadarbībā ar pētījumu kompāniju "Snapshots" no 25.jūnija līdz 1.jūlijam, aptaujājot 747 respondentus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: pāri sliedēm vai piesmeltām kurpēm – moderno LU Akadēmisko centru no studentiem šķir milzīga peļķe 3
VIDEO: skandāls Magones sētā – bijušais mīlnieks Ventis skaidro attiecības ar viņas lietuviešu vīru Žani
Gaidībās esoša māmiņa no Latvijas gandrīz atņēmusi dzīvību sev un mazulim Īrijas ārstu nekompetences dēļ
Skatīt visus komentārus

Как «плод изнасилования» Захара Джоли-Питт превратилась в самого сильного члена семьи 1

Директор Моисеева показал, в каких условиях живет музыкант после инсульта