Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Grāmatu namā „Valters un Rapa” skatāma mākslinieka Jāņa Jēkabsona gleznu izstāde „Te un Portugālē”. (Foto: Mārtiņš Eglītis)

Jāņa Jēkabsona izstāde „Te un Portugālē” grāmatu namā „Valters un Rapa” 1

Kultūra
12. jūlijā 05:01 2019. gada 12. jūlijā 05:01
Elmārs
Barkāns
| Jauns.lv
Grāmatu namā „Valters un Rapa” (Aspazijas bulvārī 24, Rīgā) līdz 10. septembrim skatāma gleznotāja Jāņa Jēkabsona gleznu izstāde "Te un Portugālē", kas lieliski parāda viena mākslinieka spēju saskatīt atšķirīgo un apvienot to savā daiļradē.

Māksliniekam ļoti svarīgi ir gleznot dabā, plenērā, un viņš saka: „Daba nemelo, tā tikai nemitīgi mainās. Es cenšos dabu nekopēt, tas nav iespējams. Gleznojot man laiks pazūd, domas plūst neapzināti, un roka strādā automātiski. Tas ir patiesības izzināšanas process, kas nekad nebeidzas. Tā ir jāatrod katram māksliniekam pašam pēc savas izjūtas, dzīves pieredzes un domāšanas. Tai nav arī loģikas; pārvarot parasto loģiku, mēs mākslā virzāmies uz priekšu. Mākslas darbā jācenšas atmest visu lieko, traucējošo un ar vienkāršiem izteiksmes līdzekļiem un perfektu kompozīciju jāpanāk maksimāls efekts, un jācer, ka būs...".

Lakonisks krāsās un līnijās, mākslinieks panāk izteiksmīgas ainavas, klusās dabas un dzīves tēlojumus. Vēl interesantāks ir fakts, ka šo šķietamo minimālismu gleznotājs atrod gleznojot plenēros - tātad dabā.

Gleznotājs Jānis Jēkabsons ir aktīvs un radošs mākslinieks, kurš regulāri rīko personālizstādes, piedalās grupu izstādēs un plenēros. 1986. gadā viņš Latvijas Mākslas akadēmijas ieguvis Interjera un iekārtas nodaļas mākslinieka diplomu, bet 2003. gadā humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā. Kopš 1981. gada Jānis Jēkabsons ir Jūrmalas mākslinieku grupas biedrs.

Saistītās ziņas

Jāņa Jēkabsona gleznu izstāde "Mana Latvija" grāmatu namā "Valters un Rapa"

Citi šobrīd lasa

"New York Times" plaši kritizē Latvijas finanšu sistēmu: "Latvija bijusi apkaunojums Eiropas Savienībai" 479
Vīrietis Francijā uz cigarešu paciņas pamana savas amputētās kājas fotogrāfiju, kas izvietota bez atļaujas 11
Marokā brutāli noslepkavotas tūristes no Skandināvijas: vairākiem cilvēkiem piespriests nāvessods
Tēmas: izstādes
Pievienot komentāru

Дженнифер Энистон vs Анджелина Джоли: названы главные отличия браков Брэда Питта

Стало известно, почему недавно родившая герцогиня Меган теперь всегда собирает волосы в пучок