Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ventspils domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Guntis Blumbergs (Foto: LETA)

KNAB aizrāda Lemberga vietniekam saistībā ar ziedojuma pieņemšanu no LMT 8

112
2019. gada 12. jūnijā 10:31 2019. gada 12. jūnijā 10:31
  Jauns.lv / LETA
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizrādījis Ventspils domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga ("Latvijai un Ventspilij") vietniekam Guntim Blumbergam ("Latvijai un Ventspilij") saistībā ar ziedojuma pieņemšanu no mobilo sakaru operatora "Latvijas mobilais telefons" (LMT), liecina informācija KNAB mājaslapā.

KNAB norāda, ka Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks bija pieņēmis ziedojumu no kapitālsabiedrības, kas Ventspils novada domei nav uzskatāma par trešo neiesaistīto personu.

Pārkāpums pieļauts 2017.gada vasarā. KNAB šogad aprīlī nolēma izbeigt lietvedību, atzīstot administratīvo pārkāpumu par maznozīmīgu un izsakot mutvārdu aizrādījumu.

KNAB skaidroja, ka konkrētais ziedojums no LMT 4500 eiro apmērā tika veikts ar mērķi atbalstīt Ventspils pilsētas domi tās darbības mērķu īstenošanai 2017.gadā, tai skaitā Ventspils pilsētas svētku īstenošanai.

Minētā amatpersona, noslēdzot līgumu par ziedojumu 4500 eiro pieņemšanu no LMT, nav ievērojusi likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" noteiktos ziedojumu pieņemšanas ierobežojumus.

"Birojs secināja, ka amatpersona nav ievērojusi likumā noteikto ziedojumu pieņemšanas kārtību, proti, nav izvērtējusi, vai ziedotājs ir uzskatāms par neiesaistītu trešo personu, no kura pieļaujama ziedojuma pieņemšana. Taču šajā gadījumā nav konstatēts, ka ziedojums ietekmēja lēmuma pieņemšanu attiecībā uz ziedotāju, kā arī nav konstatēta amatpersonas pienākumu veikšana interešu konflikta situācijā. Līdz ar to minētais pārkāpums atzīts par maznozīmīgu un amatpersonai izteikts mutvārdu aizrādījums," norādīja KNAB.

Citi šobrīd lasa

Latgaļu puisis ar „breineigu” enerģiju - kas ir Kairiša jaunās filmas zvaigzne Dāvis Suharevskis 3
Gaisa šova mēģinājumā iet bojā pilots, kurš avarējot nogalina vēl 2 cilvēkus 3
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore brīdina neuzķerties uz viltus ziņām par jauno koronavīrusu Latvijā 11
Skatīt visus komentārus

"Рекомендую всем дамам 70+": Алла Пугачева дала совет женщинам в возрасте

"Счастлива вернуться в родную команду": Агата Муцениеце поделилась фото со съемок нового сезона "Голоса. Дети"