Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Sprādzienā Ādažu poligonā bojāgājušais Albānijas karavīrs pavadīts uz dzimteni. (Foto: Aizsardzības ministrija.)

Sprādzienā Ādažu poligonā bojāgājušais Albānijas karavīrs pavadīts uz dzimteni

Ziņas
15. maijā 14:00 2019. gada 15. maijā 14:00
Jauns.lv / LETA
Rīgas lidostā šodien notika atvadīšanās ceremonija no Albānijas kontingenta komandiera majora Klodiana Tanuši, kurš 10.maijā mira slimnīcā no vairākas dienas iepriekš sprādzienā Ādažu poligonā gūtajām traumām, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Atvadīšanās ceremonijā piedalījās Latvijas aizsardzības nozares vadība, NATO kaujas grupas Latvijā un Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīri.

Šodien, pieminot bojāgājušo karavīru, visos aizsardzības nozares objektos karogi ir pusmastā.

Jau ziņots, ka 6.maijā, plkst.9.13 Ādažu poligonā notika negadījums, kura laikā dzīvību zaudēja Albānijas bruņoto spēku kaprāle Zarifi Hasanaja. Vēl divi karavīri tika nogādāti Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Pēc neatliekamās medicīniskās palīdzības saņemšanas viens no viņiem slimnīcu pameta jau 6.maijā, jo gūtās traumas bija virspusējas.

Tomēr otra karavīra, majora Tanuši stāvoklis bija galēji smags un Intensīvās terapijas klīnikā ārsti cīnījās par viņa dzīvību, taču to neizdevās glābt.

Saistītās ziņas

Slimnīcā miris arī otrs Ādažu poligona sprādzienā cietušais Albānijas karavīrs
Albānijas aizsardzības ministre Rīgā apmeklējusi sprādzienā cietušo karavīru 2
Mīnas sprādzienā Latvijā gājusi bojā Albānijas Bruņoto spēku virsleitnante

Militārā policija sākusi kriminālprocesu par sprādziena faktu Ādažu poligonā. Kriminālprocesā ir veiktas sākotnējās neatliekamās izmeklēšanas darbības, piesaistot arī kompetentus ekspertus no Valsts policijas. Lai noteiktu sprādziena iemeslu un to, kāds sprādzienbīstams priekšmets ir detonējis, tiks veiktas ekspertīzes. Izmeklēšanas interesēs patlaban nekāda plašāka informācija netiks sniegta.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Latvijā dienesta pienākumus pilda aptuveni 20 nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas inženieri no Albānijas.

Citi šobrīd lasa

Īsi pirms tikšanās ar princi Megana Mārkla bija noskatījusi citu puisi, bet tikusi atraidīta 1
Mazulis, kurš tika izgriezts no 19 gadus vecās amerikāņu studentes vēdera, saticis savu tēvu un pirmo reizi atvēris acis 11
Sludinājumu portālā par 9000 eiro tirgots leģendārais KPV LV aģitācijas treileris 6
Pievienot komentāru

Принц Уильям случайно раскрыл семейное прозвище принцессы Шарлотты

Дженнифер Энистон рассказала, о чем говорила с Джоли в их единственную встречу