Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Iekšlietu ministrs ceļ trauksmi par līdzekļu trūkumu iekšlietu nozarē 32

Politika
15. aprīlī 19:35 2019. gada 15. aprīlī 19:35
RīgaTV 24
"Valsts gadiem nav rūpējusies par finansējumu iekšējās drošības stiprināšanai. Runa ir gan par algām, gan infrastruktūru," šodien RīgaTV 24 raidījumā "Preses Klubs" sacīja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, piebilstot, ka aprīlī Ministru kabinetā tiks iesniegts būvniecības plāns un ministra redzējums, kā ilgtermiņā sakārtot infrastruktūru.

Pēc Ģirģena aprēķiniem, ja Nodrošinājuma valsts aģentūra gadā, piemēram, apgūtu 5-6 miljonus eiro, tad šajā gadījumā infrastruktūru varētu sakārtot 20 gados. “Mēs esam nodzīvojušies līdz tam, ka, ja mēs apgūstam tik daudz, cik varam apgūt, tad tie ir 15 20 gadi. Ir nepieciešams vai nu straujāks finansējuma pieaugums, vai nu tāda ir situācija,” teica iekšlietu ministrs.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens uzsvēra, ka pietiek iztrallināt valsts naudu un ka visiem koalīcijas partneriem ir jāsaprot, ka nedrīkst dot naudu tādām lietām, kam nav nekāda pozitīva fiskāla ietekme uz valsts budžetu. (Foto: Ekrānuzņēmums)

“Es nepiekrītu tam, ka nauda jādod visam. Manā skatījumā ir jāpieņem tādi lēmumi par naudas izlietojumu, kas nestu pozitīvu fiskālo efektu valsts budžetam. Piemēram, ja mēs dodam naudu ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei, Valsts policijai, mēs sagaidām, ka būs cīņa ar organizēto noziedzību, tiks arestēti naudas līdzekļi un,  visticamāk, saskaņā ar kriminālprocesa likumu tiesai būs iespējas šos līdzekļus konfiscēt un ieskaitīt valsts budžetā, tā panākot pozitīvu efektu. Savukārt, ja mēs naudu dalām pēc iniciatīvām - dabas takas, nevajadzīgi infrastruktūras objekti, tad skaidrs, ka naudas nekad nepietiks visiem un tā, diemžēl, mēs jau 20 gadus dalām šo naudu,” sacīja Ģirģens.

Ministrs uzsvēra, ka pietiek iztrallināt valsts naudu un ka visiem koalīcijas partneriem ir jāsaprot, ka nedrīkst dot naudu tādām lietām, kam nav nekāda pozitīva fiskāla ietekme uz valsts budžetu.

Citi šobrīd lasa

Narkoloģe Ilze pastāsta par vienu vienīgo veidu, kā garantēti tikt vaļā no reibuma 60
Zem Barona bārdas snapčatā. Skaudrs stāsts par to, kā jaunieši vairs nejēdz nolasīt dainās iekodēto 3
Siguldā tomēr nenotiks 2026.gada Ziemas olimpiskās spēles 54
Skatīt visus komentārus

Елизавета II взяла под личный контроль жизнь герцогини Меган и принца Гарри

Был ли у Юлии Началовой рак? Ее пиар-директор впервые рассказала правду