Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Svece. (Foto: LETA)

Mūžībā aizgājis arhitekts Vitālijs Fjodorovs

Sabiedrība
2019. gada 25. februārī 21:17 2019. gada 25. februārī 21:17
  LETA
89 gadu vecumā mūžībā aizgājis skolu arhitekts Vitālijs Fjodorovs, aģentūru LETA informēja Latvijas Pilsētu celtniecības projektēšanas institūta valdes locekle Daila Šēnberga.

Fjodorovs dzimis 1929.gada 18.aprīlī Jaunlatgales apriņķī, 1948.gadā iestājies Latvijas Valsts universitātē, 1954.gadā ieguvis arhitekta kvalifikāciju, bet 1959.gadā kļuvis par Arhitektu savienības biedru.

Gandrīz visu mūžu viņa darba vieta bija Latvijas Valsts pilsētu celtniecības projektēšanas institūts, vēlākā akciju sabiedrība "Pilsētprojekts".

Pēc neatkarības atgūšanas, strādājot "Pilsētprojektā", Fjodorovs projektējis daudzas izglītības iestādes, to skaitā Ziepniekkalna sākumskolu, Rīgas Hanzas vidusskolu, Āgenskalna Valsts ģimnāziju, Mežciema pamatskolu, Tukuma pamatskolu un daudzas citas, bijis sporta kompleksu autors Rīgā, Valmierā, Ventspilī, Jaunpiebalgā, Saulkrastos, Ādažos un citās vietās, veidojis peldbaseinus Rīgā un Ventspilī, kā arī virkni daudzdzīvokļu un individuālos namus. Viņš projektējis arī viesnīcu "Latvija" Daugavpilī.

Fjodorovs uzcēla pirmo pilnīgi jauno skolu pēc neatkarības atgūšanas - Cēsu pamatskolu 2003.gadā. 1999.gadā Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga viņam pasniedza Triju zvaigžņu ordeni.

Atvadīšanās no Fjodorova notiks otrdien, 26.februārī, plkst.10 Rīgas Svētās Trijādības-Sergija klostera katedrālē Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 126. Arhitektu guldīs zemes klēpī Matīsa kapos.

Citi šobrīd lasa

Naudas maģija: kā ar mazu monētiņu var pievilināt bagātību 3
VIDEO: Liene Šomase skaidro, kāpēc tik ilgi turējusi slepenībā savu privāto dzīvi 4
"Zelta mikrofona" balvu pasniegšanas ceremonijā triumfē grupa "Instrumenti" 4
Pievienot komentāru

Рисковала жизнью: в Сети появилась новая информация о пластических операциях Аллы Пугачевой

«Мне удалили кадык»: «живой Кен» показал лицо после превращения в женщину