Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Grausts Vīlandes ielā 11. (Foto: LETA)

Četru Rīgas graustu īpašniekiem uzdod sakārtot ēkas, pretējā gadījumā solot sodus 1

112
2019. gada 18. februārī 12:42 2019. gada 18. februārī 12:42
  Jauns.lv / LETA
Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja pirmdien uzdeva četru pilsētā esošu graustu īpašniekiem sakārtot ēkas, pretējā gadījumā solot sākt piemērot sodus.

Komiteja atbalstīja graustu Pulkveža Brieža ielā 10, Vīlandes ielā 11, Alberta ielā 6 un Brīvības ielā 88 piespiedu sakārtošanu. Komitejas vadītājs Oļegs Burovs (GKR) gan norādīja, ka lēmumi par piespiedu sakārtošanu šoreiz neparedz, ka pašvaldība par saviem līdzekļiem veiks jelkādus remontdarbus. "Šoreiz tie paredz, ka, ja īpašnieki neveiks viņiem uzticētos darbus noteiktajos termiņos, mēs piemērosim viņiem sodus tik ilgi, kamēr darbi tik veikti," sacīja deputāts.

Kā liecina būvinženiera atzinums, Rīgas klusajā centrā esošie nami Pulkveža Brieža ielā 10, Vīlandes ielā 11 un Alberta ielā 6, kuru īpašnieki attiecīgi ir SIA "ALPS Real Estate IV", SIA "Vīlande" un Igaunijas pilsone Jana Tola, nav ilgstoši pienācīgi apsaimniekoti un uzturēti, kā rezultātā būves kļuvušas bīstamas un rada cilvēku veselības, dzīvības un mantas reālu apdraudējumu. Tāpat atzinumā minēts, ka ēku ārējais izskats jau ilgstoši degradē Rīgas pilsētvidi un būvju tehniskais stāvoklis un ārējais izskats nokrišņu dēļ turpina pasliktināties.

Attiecībā uz būvēm Vīlandes ielā 11 un Alberta ielā 6 saņemta arī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vēstule, kurā norādīts, ka tās ir vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļi un atrodas Rīgas pilsētas vēsturiskajā centrā, kā arī pieder UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojumam. Taču, ņemot vērā būvju neapmierinošo stāvokli, inspekcija norādījusi, ka ēkām steidzami nepieciešami glābšanas un atjaunošanas darbi, lai saglabātu to kultūras vērtību.

Tāpat komiteja atbalstīja divu vidi degradējošu būvju nojaukšanu - namu Mīlgrāvī, Lēdurgas ielā 6, un Dārzciemā, Vietalvas ielā 2.

Citi šobrīd lasa

Reklāmplakāts, kas satracināja Rīgas policiju 12
FOTO: Vējoņi, Abu Meri un citi sabiedrībā zināmi ļaudis ierodas uz Raimonda Paula jubilejas koncertu
Tā dēvēto “antivakseru vēstuli” parakstījusī Valsts kontroles darbiniece Krapāne iesniegusi atlūgumu 15
Pievienot komentāru

"Я бросила пить": Агата Муцениеце удивила откровением

Мистические смерти: 7 актеров, повторивших судьбу своих героев