Šogad uz Latvijas autoceļiem gājuši bojā jau 133 cilvēki, ievainoto tūkstošiem
foto: LETA
Lorupe.
112

Šogad uz Latvijas autoceļiem gājuši bojā jau 133 cilvēki, ievainoto tūkstošiem

Jauns.lv / LETA

Šogad uz Latvijas autoceļiem gājuši bojā jau 133 cilvēki, bet ievainoti 4266, turklāt novembrī vien dzīvību zaudējušas 12 personas, no kurām pieci ir gājēji, informēja Valsts policijā.

Šogad uz Latvijas autoceļiem gājuši bojā jau 133 c...

Joprojām viena no biežākajām kļūdām, ko pieļauj gājēji, ir atstarotāju vai lukturīšu nelietošana, uzskatot, ka viņi uz ceļa ir redzami jebkurā situācijā un jebkurā diennakts laikā. Šogad gājējiem noformēti jau 3634 administratīvā pārkāpuma protokoli par gaismu atstarojošo elementu vai vestes neesamību, pērn šajā pat laika posmā noformēti 4086 protokoli.

Lai gan ceļu satiksmes noteikumos ir minēts, ka diennakts tumšajā laikā, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas atrodas uz brauktuves vai nomales, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem, cilvēkiem joprojām ir priekšstats, ka šāda prasība darbojas tikai ārpus apdzīvotām vietām.

Policija vērš uzmanību, ka gan ārpus apdzīvotām vietām, gan pilsētvidē gājējiem ir jārūpējas par to, lai viņi būtu pamanāmi.

Tāpat šoferiem tumšajā rudens laikā, kad mainās sezonas un laikapstākļi kļūst sliktāki, ir jāparūpējas, lai transportlīdzeklis būtu atbilstošā tehniskajā kārtībā. Piedaloties ceļu satiksmē nepietiekamas redzamības apstākļos, autovadītājiem nepieciešams pārbaudīt un noregulēt sava transportlīdzekļa lukturu starus, tā, lai tie atbilstoši izgaismo braucamo daļu, vienlaicīgi neapžilbinot pretī braucošos. Būtiski arī pārbaudīt logu tīrītāju slotiņas, lai tās būtu tehniskā kārtībā un pildītu nepieciešamās funkcijas. Tāpat nedrīkst aizmirst par drošu braukšanu, izvēloties laikapstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un distanci.