Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Motociklists. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Pēc protesta Jūrmalas dome sola pārskatīt divu eiro iebraukšanas maksu motocikliem 15

Novadu ziņas
2018. gada 15. maijā 20:26 2018. gada 15. maijā 20:26
  LNT Ziņas
Pēc motobraucēju protesta, kas otrdien tika sarīkots pie Jūrmalas domes, pilsētas vadība sola pārskatīt maksu, kas jāmaksā par motociklu iebraukšanu kūrortpilsētā. Šobrīd par motocikla tāpat kā par automašīnas iebraukšanu Jūrmalā jāmaksā divi eiro, otrdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas".

 "Kāpēc jāmaksā par diviem riteņiem tikpat daudz, cik jāmaksā par četriem riteņiem?" sašutis bija motociklists Andrejs. Viņš bija viens no aptuveni simts motobraucējiem, kuri otrdien Jūrmalas domes stāvlaukumā atstāja savus motociklus, neļaujot citiem transportlīdzekļu vadītājiem novietot automašīnas. Jūrmalas dome lēmumu ieviest iebraukšanas maksu pilsētas teritorijā arī motociklistiem pieņēma pērn 1. aprīli. Arī pirms gada motobraucēji cīnījās pret šo kārtību, taču bez rezultāti.
 
Šodien par motociklistu aktivitāti negaidīti interesi izrādīja arī domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS). Viņam tika iesniegts motobraucēju iesniegums ar prasību atcelt maksu motociklu īpašniekiem. Truksnis protestētājiem skaidroja, ka maksa ieviesta ar mērķi novirzīt ārpus pilsētas tranzīta plūsmu un sargāt kūrortu no izplūdes gāzēm un trokšņiem, rūpējoties par ekoloģiju.
 
"Tātad no 1. aprīļa līdz 30. septembrim mēs maksājam šo ekoloģisko nodevu, bet pārējā laikā te var braukt iekšā kaut vai ar naftas cisternu? Jūs spēlējaties ar šiem vārdiem! Pusgadu šeit ir ekoloģija, pusgadu nav!" neapmierināts bija Latvijas Motoklubu asociācijas sekretārs Arnis Blodons. Motobraucēji uzstāja, lai Jūrmalas dome diferencētu maksu atbilstoši transportlīdzekļa piesārņojuma apjomam, un draudēja pārsēsties automašīnās, kas radītu daudz lielāku piesārņojumu pilsētā. Truksnis piekrita, ka par to var diskutēt, jo motocikli Jūrmalā vienlaikus piesaista tūristus un lielākos pasākumos ir interesanti apskates objekti.
 
Motobraucēju asociācijas iesniegums vēlāk tika izskatīts arī Jūrmalas domes atbildīgajā komitejā. Atsaucoties Trukšņa aicinājumam, komitejas sēde tika pieņemts lēmums izveidot jaunu darba grupu, lai pārskatītu jautājumu par iebraukšanas maksu Jūrmalā.
 
Tikmēr Jūrmalas pašvaldības policija atklāj, ka aprīli noformēti 650 protokoli par iebraukšanu Jūrmalā bez caurlaides. Šogad mainīta iebraukšanas kārtība, un ar vienu dienas caurlaidi īpaša režīma zonā var iebraukt neierobežotu reižu skaitu tajā datumā, kuram caurlaide iegādāta, nevis tikai vienu reizi, kā tas bija iepriekšējos gados. Tādējādi šogad izrakstīto sodu skaits varētu samazināties.
 
Kopš pagājušā gada, kad tika ieviesta stingrāka iebraukšanas maksas kontrole un sāka darboties īpašas fotokameras, kas fiksē Jūrmalā iebraucošo automobiļu numurus, tiek identificēti aptuveni 90% pārkāpēju. Sods par iebraukšanu kūrortpilsētā bez caurlaides ir 50 eiro. Kopumā par pērno un šo gadu apmaksāta vien piektā daļa no kopējā sodu skaita. Desmitā daļa sodu pārsūdzēti, taču tiesas lēmušas par labu Jūrmalas pašvaldībai.

Citi šobrīd lasa

Skandāli un vardarbība Latvijas ģimenēs pieaug, bet šķiršanos mazāk. Kāpēc? 1
"Ar mani patiesībā notikuši diezgan lieli brīnumi," - Baiba Sipeniece par pandēmiju, šoviem un dzīvi
Latvijas veterinārārsti ceļ trauksmi par nereti prātam neaptverami nežēlīgo mājdzīvnieku kontrabandu 1
Skatīt visus komentārus

"Лети, счастливого пути!": звезда шоу "Три аккорда" не смог сдержать слез, когда заговорили о его погибшей жене

Ольга Бузова шокировала подписчиков, выложив слишком откровенное видео из постели