Eigims mēra amatu neatstās un gatavs vērsties tiesā, lai pierādītu, ka latviski runā gana labi
foto: LETA
Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Rihards Eigims.
Novadu ziņas

Eigims mēra amatu neatstās un gatavs vērsties tiesā, lai pierādītu, ka latviski runā gana labi

Jauns.lv / LETA

Neskatoties uz Valsts valodas centra (VVC) atzinumu par viņa neatbilstošajām valodas zināšanām Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Rihards Eigims (Mūsu partija) ir noskaņots turpināt pildīt pilsētas mēra pienākumus.

Eigims mēra amatu neatstās un gatavs vērsties ties...

Aģentūrai LETA Eigims atzina, ka ir gatavs cīnīties par savu taisnību arī tiesā. Eigims jau iepriekš paudis pārliecību, ka viņa valsts valodas zināšanas ir pietiekamas, lai viņš varētu pildīt savus amata pienākumus, komunicējot ar iedzīvotājiem un amatpersonām un aizstāvot pilsētas intereses dažādās struktūrās.

Kā iepriekš pastāstīja VVC pārstāve Sarmīte Pāvulēna, par valsts valodas nelietošanu augstākā līmeņa otrajā pakāpē VVC tuvākajā laikā vērsīsies tiesā ar prasību anulēt Daugavpils mēra Eigima deputāta mandātu.

Reaģējot uz kādu iesniegumu, VVC bija konstatējis, ka Eigims nelieto valsts valodu normatīvo aktu paredzētajā kārtībā, proti, augstākā līmeņa otrajā pakāpē. Fiksējot minēto neatbilstību, VVC ļāva Eigimam sešu mēnešu laikā uzlabot savas valodas prasmes, taču pēc pusgada, lai arī valodas prasmes uzlabotas, tās arvien neatbilst prasībām.

"Domes priekšsēdētājam ar valsts valodas zināšanām augstākā līmeņa otrajā pakāpē būtu latviešu valodā jārunā pilnīgi brīvi, taču tā nav," skaidroja Pāvulēna.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) iepriekš Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pauda cerību, ka jautājums par Eigimu nav politizēts.

Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likums paredz, ka deputāta pilnvaras var anulēt ar apgabaltiesas spriedumu, ja deputāta valsts valodas zināšanas neatbilst noteiktajam prasmes līmenim.

Ja VVC konstatē, ka deputāta valsts valodas zināšanas neatbilst Ministru kabineta noteiktajam prasmes līmenim, centram rakstveidā jāinformē deputāts un jāaicina apgūt valsts valodu. Deputātam ir pienākums sešu mēnešu laikā apgūt valsts valodu atbilstošā līmenī.

Pēc noteiktā termiņa beigām tiek veikta valsts valodas prasmes pārbaude. Ja deputāts atkārtoti neierodas prasmes pārbaudi vai arī tiek atkārtoti konstatēts, ka valodas zināšanas ir neatbilstošas, VVC ir pienākums iesniegt apgabaltiesā prasības pieteikumu par deputāta pilnvaru anulēšanu.