Mēnesi pēc studentes Sintijas nāves ģimene aizvien neziņā, kāpēc meita mira. Piesaista privātdetektīvus
Valsts policija atmetusi versiju par vardarbību, izmeklējot pirms mēneša mirušās 19 gadu vecās studentes Sintijas Bāliņas nāves apstākļus. Tiek pārbaudīti pašnāvības vai nelaimes gadījuma apstākļi, vēstī LTV raidījums "Panorāma".
Jāatgādina, ka pazudusī jauniete tika atrasta mirusi mežā Mangaļsalā; meklēšanā bija iesaistījusies gan ģimene, gan brīvprātīgie. Bāliņas ģimene uzskata, ka policija lietu izmeklē pārāk lēni, tāpēc apstākļu pārbaudei piesaistījusi Rīgas detektīvu aģentūru.
23. novembrī topošā žurnāliste Sintija devās uz augstskolu kārtot angļu valodas eksāmenu, mājās viņa nepārnāca, māte satraucās un zvanīja policijai, un nākamās dienas vakarā kāda sieviete Mangaļsalas ielā atrada Sintijas somu, bet divas dienas vēlāk kopā ar brīvprātīgajiem no "Bezvests.lv" ģimene turpināja meklēšanu un tētis meitu atrada mirušu.
Sintijas tēvs stāsta, ka tas, kā meita gulēja, bija savādi. Viņai uz acīm bija uzlikta cepure un šalle, tā, it kā kāds to būtu uzlicis. Rokas stāvēja taisni un vēders bijis pliks. "Pēc tam pārrunājām, ka tas varētu būt tā kā vilcis kāds būtu," stāsta tēvs Raimonds.
Uz Sintijas nāves vietu izbrauca izmeklētāji un Kriminālpolicijas vadība, kuri izvirzīja versiju gan par pašnāvību, gan vardarbību. Tagad, mēnesi pēc notikušā, ģimene nav ne soli tuvāk izskaidrojumam, kāpēc Sintija mira.
Sintijas māte stāsta, ka ģimene bija atstāta neziņā par procesa virzību. Arī daudzas liecības, kuras ģimene vēlējās sniegt un telefonus, kurus gribēja dot, policija neņēma pretī. Šī iemesla dēļ Sintijas vecāki vērsās pie privātdetektīva, jo uzskata, ka policija strādā pārāk gausi.
Detektīve Olga Zeļika brīnās, kāpēc policija uzreiz nemeklēja tajā vietā, kur garāmgājēja atrada viņas somu, kāpēc policija somu atdeva ģimenei, bet pēc tam atkal atņēma, attopoties, ka tas ir pierādījums. Viņa redz vairākus procesuālus pārkāpumus. "Es esmu šokā, jo procesuāli tas ir nepareizi izdarīts. 26. novembrī, kad atrada meitenes līķi, somu izmeklētājs vai izmeklētāja paņēma atpakaļ. Nu, es atvainojos, jā, bet tur jau ir pirkstu nospiedumi no vecākiem, piemēram," stāsta Zeļika, norādot, ka tas ir aplami.
Notikušais ar somas atdošanu ir pārkāpums, piekrīt Ziemeļu policijas iecirkņa Kriminālpolicijas priekšnieks Norberts Trepša. Nesaprašanās radās tādēļ, ka somu atdeva pašvaldības policijai, bet Sintiju meklēja Valsts policija. Trepša stāsta: "Šeit ir komunikācijas trūkums starp divām iestādēm. Tā nedrīkstētu būt."
Pazudušās studentes meklēšanas darbi
Pazudušās studentes meklēšanas darbi
Taču to, ka ir darīts par maz, Trepša kategoriski noraida. Tieši daudzās izmeklēšanas darbības arī palīdzējušas saprast, ka meitene nav mirusi vardarbīgā nāvē. "Šobrīd ir divas versijas - vai tā ir pašnāvība vai nelaimes gadījums," viņš norāda. Vardarbība šobrīd atkrīt, jo tika veikts apjomīgs izmeklēšanas darbību kopums, kas apliecina, ka vardarbības nav bijis, viņš norāda.
Taču visprecīzākās atbildes sniegs ķīmiskā ekspertīze, kuras atbildes gaidāmas nedēļas laikā. Tiek analizēts arī Sintijas datora saturs un interneta sarakste. Policija uzskata, ka meitene dzīvojusi visvairāk virtuālajā, ne reālajā pasaulē, un tas ir bīstami.
"Kā mēs dzīvojam ģimenē. Ko mēs gribam redzēt no sava bērna. Vai mēs gribam iedot bērnam iespēju komunicēt tikai interneta vidē vai komunicēt ar dzīviem cilvēkiem. Mēs padomāsim, vecāki. Tomēr bērnam nepieciešama sabiedrība. Šim bērnam sabiedrības nebija, šim bērnam bija komunikācija tīri interneta vidē," stāsta Trepša.