Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pie Rīgas pils atklāj piemiņas plāksni ģenerālim Pēterim Radziņam
Pie Rīgas pils mūra atklāj ģenerāļa Pētera Radziņa piemiņas plāksni (Foto: LETA)

Pie Rīgas pils atklāj piemiņas plāksni ģenerālim Pēterim Radziņam

Ziņas
2017. gada 11. novembrī 17:52 2017. gada 11. novembrī 17:52
  Kasjauns.lv/LETA
Pie Rīgas pils mūra šodien tika atklāta piemiņas plāksne Brīvības cīņu operāciju plānotājam ģenerālim Pēterim Radziņam, informēja Ģenerāļa Pētera Radziņa biedrības pārstāve Dace Kalniņa.

Ģenerāļa Pētera Radziņa biedrība par piemērotāko plāksnes atrašanās vietu izvēlējusies Rīgas pils mūri, kas iezīmē vienu no svarīgākajām frontes līnijām Brīvības cīņu laikā - Daugavas krastmalu.

Plāksnes atklāšana notiek simboliskā datumā - Lāčplēša dienā, atminoties notikumus pirms 98 gadiem, kad ģenerāļa Radziņa izplānotās un vadītās operācijas rezultātā no Latvijas galvaspilsētas tika padzīts Bermonta karaspēks. Piemiņas plāksni iesvētīja arhibīskaps Jānis Vanags.

"Ģenerālis Pēteris Voldemārs Radziņš bija Latvijas Brīvības cīņu plānotājs un vadītājs, ģeniāls karavadonis un militārais stratēģis, kuram varam pateikties par sekmīgu Brīvības cīņu iznākumu un Latvijas atbrīvošanu gan no bermontiešiem, gan lieliniekiem. Dažādu politisko intrigu rezultātā ģenerālis, bez kura ieguldījuma Latvijas valsts šodien nepastāvētu, bija spiests pamest Latvijas armiju, un biedrības ieskatā vēl šodien ģenerāļa piemiņa nav pietiekama un viņa nopelni nav pienācīgi novērtēti," komentē Kalniņa.

Tikko tapusī piemiņas plāksne būs pirmā ģenerāļa piemiņas vieta Rīgā, neskaitot plāksnīti Brāļu kapos un informatīvo plāksni pie ģenerāļa pēdējās mītnes vietas Krišjāņa Valdemāra ielā.

Piemiņas plāksnes mākslinieciskās koncepcijas autors ir tēlnieks Jānis Strupulis un finansējums plāksnes izgatavošanai un uzstādīšanai piešķirts no Latvijas valsts budžeta.

Plāksnes ieceres radīšanā piedalījušies un atklāšanas pasākumā būs klāt arī ģenerāļa Radziņa dzimtas pārstāvji.

Citi šobrīd lasa

Blogere vēlējās skaistu foto, bet viens nepareizs solis, un kritiena video kļuva par soctīklu hitu 3
Autovadītājs Rīgā pamana aizdomīgu auto un kļūst par liecinieku avārijai. VIDEO 4
Par katru cenu vajag to, kas nav pieejams. Kā veikalos aizritēja pirmā diena ārkārtas situācijas apstākļos? 44
Pievienot komentāru

"Стал похож на женщину!": Валерий Леонтьев на новом фото ошеломил поклонников

"Копия мамы своей": Орбакайте на новом фото приняли за Пугачеву