Šogad čaklo talkotāju aktivitāte bijusi lielāka nekā pērn. FOTO
Šogad Lielajā talkā varēja piedalīties 1750 oficiāli apstiprinātās vietās.
Sabiedrība

Šogad čaklo talkotāju aktivitāte bijusi lielāka nekā pērn. FOTO

Jauns.lv

Šogad iedzīvotāju aktivitāte Lielajā talkā bijusi lielāka, nekā pagājušajā gadā, sacīja Lielās talkas mediju koordinatore Madara Laicāne.

Šogad čaklo talkotāju aktivitāte bijusi lielāka ne...

Precīzi cipari gan tikšot apkopoti vēl līdz rītdienai. Pērn tika oficiāli apstiprinātas 1620 talkošanas vietas un kopumā Lielajā talkā piedalījās ap 175 000 cilvēku.

Jau tagad zināms, ka visvairāk iedzīvotāju piedalījušies talkās Vidzemē, kam gan ir arī loģisks izskaidrojums - tur novadu skaits lielāks, sacīja Laicāne. Tomēr vidēji šogad cilvēku aktivitāte bijusi līdzīga visos rajonos, jo arī ierasti ne tik čaklā Kurzeme šogad ir nopietni sasparojusies.

Daudz talkās vienuviet strādājuši vairāki simti cilvēku, kas kopā gan vāca atkritumus, gan stādīja kokus, gan arī veica dažādus labiekārtošanas darbus.

Patlaban Lielā talka oficiāli ir beigusies, tomēr nav izslēgts, ka atsevišķās vietās vides sakopšanas darbi vēl turpinās.

Talkā šodien piedalījās gan Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), palīdzot sakopt Gaujas krastu Valmierā, gan arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis sakopjot Ogres Zilos kalnus. Savukārt daudzu valstu diplomāti šogad gājuši talkā Juglas dzīvnieku patversmē "Labās mājas".

Talciniekiem bijuši arī dažādi interesanti atradumi, piemēram, 10 eiro, Lieldienu ola zem eglītes, padomju laika nozīmītes, sarkans dīvāns, dažādi veci mūzikas instrumenti un dažādi antīki priekšmeti.

Arī laika apstākļi talkas laikā bijuši dažādi - spīdēja gan saule, gan bija apmākušās debesis, dažviet talciniekos pārsteigusi krusa un pat lieli ledus graudi.

Lielā talka 2016

Lielā talka 2016 Torņkalnā

Jau ziņots, ka šogad Lielajā talkā varēja piedalīties 1750 oficiāli apstiprinātās vietās. Papildus tam talkošana notika citās vietās, kas nebija oficiāli pieteiktas un apstiprinātas.

Lielās talkas mērķis ir panākt, lai Latvija 2018.gadā būtu zaļākā valsts pasaulē. Šī tradīcija sākās 2008.gada 13.septembrī ar talku, kas bija kā iedzīvotāju dāvana Latvijai tās 90.dzimšanas dienā. Nākamās talkas notika 2009.gada 18.aprīlī, 2010.gada 24.aprīlī, 2011.gada 30.aprīlī, 2012.gada 21.aprīlī, 2013.gada 20. un 27.aprīlī, 2014.gada 26.aprīlī un 2015.gada 25.aprīlī. Saskaņā ar provizoriskiem aprēķiniem visos šajos gados kopumā talkās piedalījies vairāk nekā viens miljons cilvēku.

Pagājušajā gadā Lielajā talkā piedalījās aptuveni 175 000 cilvēku, oficiāli bija pieteiktas 1620 talkošanas vietas un tika savāktas 1943,62 tonnas atkritumu. Lielākais talcinieku skaits fiksēts 2011.gada talkā, kurā piedalījušies 190 000 cilvēku, un toreiz savāktas 2744 tonnas atkritumu.

Lielās talkas patrons ir Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

 

Prezidents Vējonis Lielajā talkā sakopj Ogres Zilos kalnus

LETA / Foto: Ieva Čīka/LETA / Rojs Maizītis