Dzintars aicina Drošības policiju izmeklēt Krievijas ietekmi uz Latvijas politiku saistībā ar "oligarhu sarunām"
foto: Evija Trifanova/LETA
Nacionālās apvienības (NA) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.
Sabiedrība

Dzintars aicina Drošības policiju izmeklēt Krievijas ietekmi uz Latvijas politiku saistībā ar "oligarhu sarunām"

LETA

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars vērsies ar aicinājumu Drošības policijā (DP) sākt izmeklēšanu par Krievijas tiešu ietekmi Latvijas politiskajos procesos saistībā ar "oligarhu sarunām".

Dzintars aicina Drošības policiju izmeklēt Krievij...

Politiķis aicina DP apliecināt sabiedrībai medijos publiskoto tā dēvēto "oligarhu sarunu" autentiskumu un "sākt procesu par tajās izskanējušo apdraudējumu Latvijas valsts tiesiskuma pamatiem un Krievijas ietekmi, kā arī pretlikumīgu iejaukšanos Latvijas politikas veidošanā un valsts iekšpolitikā".

"Pēdējās nedēļās Latvijas sabiedrības pamatotu satraukumu izraisījušas medijos publicētās tā dēvētās "oligarhu sarunas. Ja pieļaujam šo sarunu autentiskumu, tajās izskanējusī informācija satur ne vien būtisku apdraudējuma risku valsts tiesiskuma pamatiem, bet arī norāda uz iespējamu tiešu Krievijas ietekmi un pretlikumīgu iejaukšanos Latvijas politikas veidošanā un valsts iekšējās lietās," uzsver Dzintars.

"Materiālos ietvertie sarunu fragmenti par it kā Maskavā izlemtu Latvijas nākamā Ministru prezidenta kandidatūru, par mērķi iesaistīt prokrieviskus spēkus valdībā, ir uzskatāmi par apdraudējumu Latvijas valstiskajai suverenitātei, un to izmeklēšana ir vistiešākais Drošības policijas kompetencē esošs jautājums," pauž politiķis.

Dzintars uzsver, ka izvērtējuma veikšanu nedrīkst novilcināt vai atlikt. "Krievijas vēlme un centieni vairot savu ietekmi Latvijā nav nekāds noslēpums, un šis gadījums, iespējams, būtu viens no pirmajiem neapgāžamajiem šādu interešu un darbību pierādījumiem," akcentē nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs.

Sarunu satura autentiskuma apstiprināšanas gadījumā jāveic visas likumā paredzētās darbības par atsevišķu personu vai politisko grupējumu saistību ar pretlikumīgu Krievijas iejaukšanos Latvijas valsts iekšējās lietās, šo personu identificēšanu un saukšanu pie atbildības, pauž Dzintars. Tāpat par sāktajām darbībām likumā noteiktā kārtībā jāinformē Latvijas sabiedrība.

Jau vēstīts, ka viesnīcā "Rīdzene" noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

KNAB šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts.