Rīgā baisos apstākļos atrod kārtējo reizi piedzērušos grūtnieci devītajā mēnesī
13.maijā Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju, ka Dzirciemā pie kāda daudzdzīvokļu nama kāpnēm aizmigusi, iespējams, reibumā esoša grūtniece.
Ierodoties notikuma vietā, uz norādītā nama pagraba kāpnēm pamanīta guļoša sieviete. Grūtniece gulēja savu vēmekļu peļķē.
Policisti sievieti uzrunāja un noskaidroja, ka viņa ir devītajā grūtniecības mēnesī. Grūtniece bija spēcīgā emocionālā stāvoklī. Sazinoties ar dežūrdaļu noskaidrots, ka 4.maijā konkrētā persona jau manīta alkohola reibumā. Toreiz mediķiem radās aizdomas par dzemdību sākšanos, tādēļ sieviete tika nogādāta slimnīcā, tomēr vēlāk izrādījās tā bijusi viltus trauksme.
Kārtības sargi izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus, kuri sievieti apskatīja un ieteica doties uz slimnīcu, tomēr iereibusī grūtniece no medicīniskās palīdzības kategoriski atteicās. Sievietei veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņa ir 2,31 promiles reibumā.
Kārtības sargi sievieti nogādāja dzīvesvietā, taču pirms nokļūšanas dzīvoklī sieviete pēkšņi palika ļoti emocionāla un nespēja nomierināties. Policisti atkārtoti izsauca mediķus. Pēc brīža notikuma vietā ieradās otra mediķu brigāde, kuras sastāvā bija vecmāte. Speciāliste grūtnieci apskatīja un konstatēja, ka hospitalizācija nav nepieciešama. Medicīniskās apskates laikā sievietei pakaļ atnāca viņas drauga māte, kura grūtnieci aizvadīja līdz dzīvoklim. Savukārt policisti par atrašanos alkohola reibumā publiskā vietā uzsāka administratīvo lietvedību.
Ņemot vērā apstākļus, policisti nākamajā dienā, 14.maijā, atkārtoti apsekoja grūtnieces dzīvesvietu. Sieviete bija skaidrā un arī dzīvoklis bija sakopts. Šīs policistu vizītes laikā grūtniece pastāstīja par iepriekšējās dienas notikumiem. Viņa teica, ka lietojusi alkoholu, jo bijusi sastrīdējusies ar savu draugu. Sieviete skaidroja, ka pašreiz ar draugu domstarpības ir daļēji atrisinātas. Tāpat viņa stāstīja, ka regulāri dodoties pie ārsta, kā arī solīja turpmāk vairs nelietot alkoholiskos dzērienus. Policisti atkārtoti informēja, ka, ja ir nesaskaņas ģimenē, ir iespējams nošķirt dzīvesbiedru, taču no šādas iespējas kundze atteicās.
Par notikušo informēta arī Rīgas bāriņtiesa un Rīgas sociālā dienesta darbinieki. Rīgas pašvaldības policijas rīcībā ir informācija, ka Rīgas sociālais dienests jau uzsācis darbu ar ģimeni.