Biedējoša statistika. Latvijā otrs lielākais nāves gadījumu īpatsvars, kurus medicīna varētu novērst
Latvijā 2013. gadā varēja novērst 6478 nāves gadījumus, kas ir 48,5% no visiem togad reģistrētajiem cilvēku, kas jaunāki par 75 gadiem, nāves gadījumiem.
Sabiedrība

Biedējoša statistika. Latvijā otrs lielākais nāves gadījumu īpatsvars, kurus medicīna varētu novērst

Jauns.lv

Ņemot vērā pašreiz pieejamās medicīnas zināšanas un tehnoloģijas, Latvijā būtu iespējams novērst 48,5% nāves gadījumu cilvēkiem vecumā līdz 75 gadiem, kas ir otrs lielākais īpatsvars Eiropas Savienībā (ES), liecina ES statistikas departamenta "Eurostat" jaunākie dati, kas apkopoti par 2013.gadu.

Biedējoša statistika. Latvijā otrs lielākais nāves...

"Eurostat" aplēses liecina, ka Latvijā 2013.gadā varēja novērst 6478 nāves gadījumus, kas ir 48,5% no visiem togad reģistrētajiem cilvēku, kas jaunāki par 75 gadiem, nāves gadījumiem.

Saskaņā ar statistiķu apkopotajiem datiem lielāks nekā mūsu valstī iespējami novēršamo nāves gadījumu īpatsvars bijis tikai Rumānija, kur, izmantojot visas pašlaik pieejamās medicīnas zināšanas un tehnoloģijas, būtu iespējams novērst 49,4% no 2013.gadā reģistrētajiem nāves gadījumiem.

Lietuvā reģistrēts ES trešais augstākais iespējami novēršamo nāves gadījumu īpatsvars ES - 45,4% -, kam seko Slovākija (44,6%) un Igaunija (42,5%).

Savukārt vismazākais šis īpatsvars bijis Francijā (23,8%), Dānijā (27,1%), Beļģijā (27,5%) un Nīderlandē (29,1%).

ES kopumā 2013.gadā nomira 1,7 miljoni cilvēku, kas nebija sasnieguši 75 gadu vecumu. "Eurostat" aplēses liecina, ka 577,5 tūkstošus jeb 33,7% no visiem nāves gadījumiem var uzskatīt par priekšlaicīgiem, jo tos varēja novērst, izmantojot modernās medicīnas zināšanas un tehnoloģijas. Gandrīz puse no šiem nāves gadījumiem, kurus varētu novērst bija insulti un infarkti.

Par nāves gadījumu, kuru varēja novērst, statistikas izpratnē tiek uzskatīti noteiktas vecuma grupas vai konkrētas slimības pacienti, kuru nāvi varētu novērst, ja slimība tiktu laikus un iedarbīgi ārstēta.