2009. gada 26. aprīlis, 20:42

"VEF Rīga" kā pēdējā iekļūst LBL pusfinālā

Valmiera, 26.apr., LETA. Latvijas Basketbola līgas (LBL) izslēgšanas spēļu turnīra ceturtdaļfināla sērijas trešajā, izšķirošajā spēlē svētdien klubs "VEF Rīga" izbraukumā ar rezultātu 82:64 (24:22, 15:16, 20:11, 23:15) pieveica "Valmiera" komandu, iekļūstot pusfinālā.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 18 gūtajiem punktiem bija Edgars Jeromanovs, bet 17 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Jurija Aleksejeva kontā.

Savukārt "Valmiera" komandas labā 21 punktu guva Ingus Bankevics, bet 16 punkti Ronalda Klārka kontā.

Jau ziņots, ka abu komandu pirmajā mačā Valmierā mājinieki bija pārāki ar rezultātu 71:66, bet otrajā spēlē "VEF Rīga" vienība savā laukumā uzvarēja ar 97:91, sērijā līdz divām uzvarām panākot neizšķirtu rezultātu 1-1.

LBL regulārā čempionāta kopvērtējumā "Valmiera" šosezon izcīnīja ceturto vietu ar 17 uzvarām 26 spēlēs, bet "VEF Rīga" ierindojās piektajā vietā ar 26 mačos izcīnītiem 14 panākumiem.

Pusfinālā "VEF Rīga" komandai būs jāstājas pretī regulārā čempionāta uzvarētājiem "Ventspils".

Savukārt otrā ceturtdaļfināla sērijā pārliecinošu uzvaru izcīnīja pagājušās sezonas Latvijas čempionvienība "Barons"/LMT, kas sērijā līdz divām uzvarām ar rezultātu 2-0 apspēlēja "Liepājas lauvas" komandu.

"Barons"/LMT vienība pusfinālā mērosies spēkiem ar aizvadītā gada Latvijas vicečempioniem "ASK Rīga", kas šajā sezonā regulārā čempionāta kopvērtējumā izcīnīja otro vietu.