2009. gada 18. maijs, 14:29

Vācijas izlase papildlaikā pieveic Nīderlandi, triumfējot Eiropas U-17 futbola čempionātā

Magdeburga (Vācija), 18.maijs, LETA. Eiropas U-17 futbola čempionāta finālspēlē pirmdien Vācijas valstsvienība ar rezultātu 2:1 (1:1, 0:0) papildlaikā pieveica Nīderlandes valstsvienību.

Rezultātu mača septītajā minūtē atklāja Nīderlandes izlases spēlētājs Luks Kastegno, bet spēles 34.minūtē Lenarts Tī panāca izlīdzinājumu. Uzvaras vārtus Vācijas valstsvienība guva papildlaika 17.minūtē, kad precīzi sita Floriāns Trinkss.

Eiropas U-17 čempionāta finālspēlē viens no līnījtiesnešiem bija latvietis Haralds Gudermanis.

Vācijas U-17 izlase Eiropas čempionāta uzvarēja pirmo reizi kopš 1992.gada, bet kopumā tas šai valstij bija trešais tituls. Visvairāk reižu - astoņas - Eiropas U-17 čempionātā ir uzvarējusi Spānija, kas šajā turnīrā bija triumfējusi arī 2007. un 2008.gadā.

Turnīra pusfinālā Vācijas izlase ar rezultātu 2:0 pārspēja Serbiju, bet Nīderlande ar 2:1 uzvarēja Šveices valstsvienību.