* Atbilstoši riteņa vērtībai, izmanto pietiekami drošus saslēgus.
* Divriteni vislabāk pieslēgt vietās, kur to par nelielu samaksu var pieskatīt kāds cilvēks, piemēram, autostāvvietas uzraugs vai saldējuma pārdevēja.
* Ja riteni pieslēdz pretim videonovērošanas kamerām, tas nepasargā no zagļiem. Tomēr kameru ieraksti var palīdzēt noķert zagli un pierādīt viņa vainu.
* Ja divus riteņus savieno ar pakavu un tad pieslēdz citur, nozagt būs grūtāk. Pirmkārt, pakavam būs grūti atrast brīvu vietu pārzāģēšanai, lai nesabojātu divriteņu rāmi, otrkārt, ar šādi saslēgtiem velosipēdiem zaglim būs neiespējami aizbraukt, treškārt, divus saslēgtus riteņus būs smagi un neērti nest, ceturtkārt — tas pievērsīs lielāku apkārtējo cilvēku uzmanību.
* Riteņu pieslēgšana cilvēku pārpilnās vietās (piemēram, pie lielveikaliem) nepasargā no zagļiem. Pieredze rāda, ka velosipēdus zog daudzu cilvēku acu priekšā.
* Mazāk iekārojams ir ritenis ar saskrambātu rāmi. Zinātāji iesaka jaunu velosipēdu tīši apskrambāt vai pārkrāsot ar grīdas krāsu, lai nav „tovarnij vid” — preces izskats.
* Ja divritenis ir vērtīgs, rēķinieties, ka zagļi izsekos jūs un riteni var nozagt arī no mājām. Sevišķi jāsargā velosipēdi, kas maksā virs 300 latiem.
* Riteņus zog arī puskrēslā vai tumsā uz Rīgas—Jūrmalas veloceliņa. Viens zaglis novērtē velosipēdu, kad pabraucat viņam garām, un ziņo pa tālruni līdzdalībniekam, kurš gabalu tālāk nostiepj pār celiņu sprīža augstumā stieplīti. Velosipēdists tajā vietā krīt, bet zaglis veikli savāc riteni un aizbrauc. Tāpēc uzmanieties, ja šādos apstākļos uz veloceliņa maniet aizdomīgu vientuļu gājēju ar mobilo tālruni.