Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Godmanis: no skandināviem naudu ņemt nevajag

Godmanis: no skandināviem naudu ņemt nevajag

Politika
2009. gada 21. septembrī 09:08 2009. gada 21. septembrī 09:08
 
Latvijai būtu jāatsakās no Skandināvijas valstu aizdevuma, uzskata LPP/LC līdzpriekšsēdētājs, bijušais premjers, patlaban Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Godmanis.

Ivars Godmanis uzskata, ka ņemt no Skandināvijas valstīm aizdevumu un ieguldīt to Skandināvu bankās un maksāt procentus, ir nepareizi.
Godmanis uzskata, ka ņemt no Skandināvijas valstīm aizdevumu un ieguldīt to Skandināvu bankās un maksāt procentus, ir nepareizi. Viņaprāt Skandināvijas valstis pašas var pa tiešo atbalstīt savas bankas.

Godmanis uzskata, ka Latvija pašlaik iet pareizo ceļu. Citas Eiropas valstis tikai sola samazināt budžeta izdevumus, taču Latvija to jau reāli ir izdarījusi. Viņaprāt, runājot par turpmāko starptautisko aizņēmumu saņemšanu, aizdevējiem jāņem vērā Latvijas uzsāktais samazinājumu temps.

Jau ziņots, ka kopējais starptautisko finanšu donoru aizdevums Latvijai tuvāko trīs gadu laikā var sasniegt 7,5 miljardus eiro (4,9 miljardus latu). SVF kopējo aizdevumu, 1,7 miljardus eiro (0,7 miljardus latu), apstiprināja pērn 23.decembrī.

Savukārt Eiropas Kopiena aizdevumu Latvijai 3,1 miljarda eiro (2,1 miljarda latu) apmērā apstiprināja šā gada 28.janvārī. Atlikušo atbalstu 2,7 miljardu eiro (1,4 miljardu latu) apjomā Latvijai gatavas sniegt Skandināvijas valstis (Zviedrija, Dānija, Somija, Norvēģija un Igaunija), Pasaules Banka, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka, Čehija un Polija.

LETA/Foto:LETA

Citi šobrīd lasa

"Tā ir zīme!" Putina ziemas pelde zilās apakšbiksēs "uzspridzina" tviteri 4
Slēpotāji publicē šausminošus attēlus no sacensībām ekstrēmos apstākļos; divi varētu pat zaudēt pirkstus
14 gadus vecs pusaudzis, kuru tur aizdomās liepājnieka Roberta Bunča noslepkavošanā, stājies tiesas priekšā
Pievienot komentāru

Дочь Трампа объявила о помолвке с нигерийским миллионером

"Лиза на колядках": Максим Галкин показал, как его дочь нарядилась коровой